ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,7608
EURO
7,6590
IMKB
0.00
ALTIN
372,047
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara11/28 ºC
İstanbul16/27 ºC
İzmir17/28 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Proje okul seçildiler
06 Mayıs 2020 / 00:29
Gölbaşı Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi proje okul seçildi

 

 

MEHMET AKİF ERSOY ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ, FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROJE OKULU SEÇİLDİ

                                                                
            Milli Eğitim Bakanlığı, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılında sınavla öğrenci alacak “Proje Okulları”nın isimlerini açıkladı. Bu okullardan biri de Ankara Gölbaşı Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.

          2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılından itibaren “Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi” müfredatı uygulayarak eğitim-öğretime başlayacak olan Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda fen bilimleri ve sosyal bilimler alanlarına yönelmeleri sağlanarak millî-manevî değerlerine bağlı, alanında daha donanımlı, özgüveni yüksek bireyler olmaları ve iyi bir şekilde yükseköğretime hazırlanmaları  hedeflemektedir. Bu hedefler doğrultusunda okulumuzda, üniversitelerle iş birliği yapma imkânı ve  araştırma-inceleme alanında önemli fırsatlar öğrencilere sunulacaktır.

5555.20200506004351..jpg

Türkiye’nin en seçkin okulları arasına girmeyi başaran Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Alaittin DÜLBER, proje okul seçilmek için büyük çaba gösterdiklerini belirterek: “2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılında sınavla 30 öğrenci alacağız, önümüzdeki yıllarda bu kontenjanın artacağını umuyoruz.  Bakanlığımız bize önemli bir alan açtı. Bizler de öğrencilerimizin başarısı için gece gündüz çalışacağız.” dedi.
           

Hedeflerine ulaşmak için yeni yılda önemli çalışma plânları hazırladıklarını belirten DÜLBER:  “Proje okul seçilmek bizi ciddi anlamda motive etti. Ancak sorumluluğumuzun ve omzumuzdaki yükün de arttığının farkındayız. Bu vesileyle idarecilerime ve öğretmen arkadaşlarıma bir kez daha çok teşekkür ediyorum. Türkiye’nin en önemli okulları arasına girmemizde büyük emekleri oldu.” diye konuştu.

          Okul Müdürü Alaittin DÜLBER; Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde 23 derslik, 200 kişilik konferans salonu, fizik-kimya ve biyoloji derslerine  ait laboratuarlar , kütüphane, yemekhane,  mescit ve 60 öğrenci kapasitesi olan pansiyon bulunduğunu belirterek  “Buradan sizin aracılığınızla başta Gölbaşı olmak üzere bütün veli ve öğrencilerimizi okulumuza davet ediyorum.”dedi
        

         Türkiye’nin geleceğini inşa edecek nesillerin öğretmenlerin elinden geçtiğine işaret eden DÜLBER: “Biz eğitimciler de bu şuur ile hareket ediyoruz. Ülkemiz için ne yapsak az kalır. Bu arada okulumuzun proje okul seçilmesine katkı sunan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü yetkililerine çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ