ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8109
EURO
7,4186
IMKB
0.00
ALTIN
378,775
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara9/24 ºC
İstanbul11/18 ºC
İzmir16/26 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Önce aracını sonra kendini dezenfekte et
02 Nisan 2020 / 20:56
Mamak'ta “Yaya Dezenfekte Tüneli” kuruldu

Önce aracını sonra kendini dezenfekte et Mamak’ta “Yaya Dezenfekte Tüneli” kuruldu

Geçtiğimiz günlerde Samsun Yolu’ndan, Ankara’ya giriş yönüne araç dezenfeksiyon tüneli oluşturan Mamak Belediyesi bir yensini ise Mamak Belediyesi Hizmet binası önüne konuşlandırdı. Korona virüsüne karşı araçların tüm hijyen işlemlerini gerçekleştiren Mamak Belediyesi, vatandaşlar için de Yaya Dezenfekte Tüneli’ni faaliyete geçirdi. 3 noktadan, 360 derecelik açıyla ve otomatik sensörler aracılığı ile devreye giren tünel solüsyon buharı salgılayarak yayaları dezenfekte ediyor. Solüsyon buharının insan sağlığına hiçbir zararlı etkisi bulunmuyor. Tünelin girişini sosyal mesafe kurallarına göre işaretleyen Mamak Belediyesi, Yaya Dezenfekte Tüneline girmek isteyenlere maske dağıtıyor. Konuşlandırılan yaya ve araç dezenfeksiyon tünellerinden bütün vatandaşlar ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

Araçların her yanı dezenfekte ediliyor

Araçlar dezenfeksiyon tüneline girmeden önce Mamak Belediyesi Mobil Sağlık Ekipleri tarafından vatandaşların ateş ölçümü yapılıyor.5 metre uzunluğunda bir kabinden oluşan tünel, sadece saniyeler içinde bir aracı dezenfekte edebiliyor.

thumbnail_foto-(6).jpg

Sosyal mesafeyi korumalıyız

Koronavirüs salgınının başlamasıyla birlikte Virüsle Mücadele Eylem Planı hazırladıklarını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “ Bu plan çerçevesinde tedbirlerimizi uyguluyoruz. Bunlardan biri de araç ve yaya dezenfekte tünellerimiz. Hemşerilerimizin bu virüsten hem tez zamanda kurtulabilmesi, hem de birbirlerine bulaştırmaması için belediye olarak büyük bir gayret sarf ediyoruz” dedi. Belediyenin aldığı önlemlerin yanı sıra vatandaşların da bu konuda gerekli hassasiyeti göstermesi gerektiğini ifade eden Köse, “Sosyal mesafeyi mutlaka koruyacağız, ellerimizi sıklıkla yıkayacağız ve hijyene büyük önem vereceğiz. Siz evlerinizden çıkmayın. Biz sizin için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ