ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,7005
EURO
7,2349
IMKB
0.00
ALTIN
349,883
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara8/17 ºC
İstanbul8/13 ºC
İzmir10/18 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"MECBUR DEĞİLSENİZ EVDEN ÇIKMAYIN"
20 Mart 2020 / 16:18
60 yaş üstündeki Gölbaşılılara seslendi

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, 60 yaş üstündeki Gölbaşılılara seslenerek, “Mecbur değilseniz lütfen evinizden çıkmayın” çağrısı yaptı.

Koronavirüs salgınında en riskli grupta bulunan 60 yaş üstündeki vatandaşlar  için Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek özel bir çağrıda bulundu.

 

Koronavirüsün yayılma hızını yavaşlatma ve hastalığı tamamen kontrol altına alma mücadelesinde insanların mümkün olduğunca az sokağa çıkmasının ve temastan kaçınmasının önemine değinen Başkan Şimşek, bilim insanlarının bağışıklık sistemi zayıf, kronik rahatsızlığı olan insanlarla birlikte en riskli gruplardan biri olarak tanımladığı 60 yaş üstündeki vatandaşların mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamalarını istedi.

 

"MECBUR DEĞİLSENİZ EVDEN ÇIKMAYIN"

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, "Büyüklerimiz, Türk kültürel mirasımızın gelecek nesillere aktarılması görevini üstlenmektedirler. Büyüklerimiz, Türk milletinin değişim ve gelişimle beraber tarihimize de tanıklık eden en kıymetli varlıklardır. Bu nedenle ülkemiz normale dönünceye, virüs kontrol altına alınıncaya kadar biraz sabır gösterelim. Evlerimizde kalalım. Bu virüsün şakası yok. Lütfen yetkili kurumlarımızın yaptıkları çağrıları ciddiye alalım. Mecbur değilseniz dışarı çıkmayın" dedi.

 

Başkan Ramazan Şimşek, Gölbaşılı vatandaşlardan yetkili kurumların tavsiyelerini dikkate almalarını istedi.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ