ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8651
EURO
7,7192
IMKB
0.00
ALTIN
391,772
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara17/35 ºC
İstanbul23/29 ºC
İzmir23/36 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KESİM MERKEZİ VE CANLI HAYVAN PAZARI
04 Mart 2020 / 11:37
GÖLBAŞI'NA MODERN KURBAN SATIŞ, KESİM MERKEZİ VE CANLI HAYVAN PAZARI

Başkan Şimşek, Mezbahane ve Kurban Kesim Merkezi yapılacak Alanı İnceledi

 Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, 2020 yılının ilk hizmet müjdesi olan modern Mezbahane, Kurban Kesim Merkezi ve Canlı Hayvan Pazarı’ yerinin yapılacağı alanı yerinde inceledi ve ekiplere hemen çalışmalara başlansın   talimatını verdi.

 Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, seçim vaatlerinden birisi olan modern Mezbahane, Kurban Kesim Merkezi ve Canlı Hayvan Pazarının yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. Başkan Şimşek  ve beraberindeki belediye birim müdürlerine projenin biran önce başlaması için talimatlarda bulundu.

  GÖLBAŞI’NA MODERN KURBAN SATIŞ, KESİM MERKEZİ VE CANLI HAYVAN PAZARI

 Başkan Ramazan Şimşek, hayvan yetiştiricilerinin yetiştirdikleri büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarını pazarlayabilecekleri, adaklık kurban dahil tüm hayvanların hijyenik ve modern bir ortamda kesiminin gerçekleştirilebilmesini sağlamak amacıyla Mezbahane, Kurban Kesim Merkezi ve Canlı Hayvan Pazarı kuracaklarını açıkladı.

 100 DÖNÜMLÜK ALANA KURULACAK

 Gölbaşı Belediyesi tarafından yapılacak olan modern Mezbahane, Kurban Kesim Merkezi ve Canlı Hayvan Pazarı’nın Oğulbey mahallesinde yaklaşık 100 dönümlük geniş bir arazi üzerinde kurulacağını açıklayan Başkan Şimşek,   “Tesisin faaliyete geçmesiyle birlikte Ankara’da hayvancılığın merkezi Gölbaşı olacak. Mezbahane, Kurban Kesim Merkezi ve Canlı Hayvan Pazarı’nın hizmete girmesiyle birlikte Gölbaşı’nın önemli sorunlarından bir tanesine daha neşter vurmuş olacağız. Bu modern yapı 365 gün yaşayan bir tesis olarak hizmet verecek” dedi.

 ÇEVRE İL VE İLÇELERE DE HİTAP EDECEK

 Tesis içinde kurulacak olan  Canlı Hayvan Pazarı’nın Gölbaşı ekonomisine ciddi anlamda katkı sunacağının altını çizen Başkan Şimşek, Canlı Hayvan Pazarı’nın sadece Gölbaşı’na değil, çevre il ve ilçelere de hitap edeceğini söyledi. Başkan Şimşek “Tesis ile birlikte, alıcı-satıcı memnuniyeti sağlanırken, güvenli bir alışveriş ortamı sağlanacak, çevre-toplum sağlığı, hayvan refahı ve hayvan hastalıklarını önleme adına da önemli bir adım atılmış olacaktır.” dedi. 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ