ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8651
EURO
7,7192
IMKB
0.00
ALTIN
391,772
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara17/35 ºC
İstanbul23/29 ºC
İzmir23/36 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÜRETİCİDEN TÜKETİCİYE KÖPRÜ ‘KÖYLÜ PAZARI’
02 Mart 2020 / 13:05
Personelin alın teriyle köylüye pazar yeri

ÜRETİCİDEN TÜKETİCİYE KÖPRÜ ‘KÖYLÜ PAZARI’

Gölbaşı’nın kırsal kesimlerinde tarımsal ve hayvansal üretim yapan köylülere Seğmenler Pazar Yeri içinde Köylü Pazarı inşa edildi.

Personelin alın teriyle köylüye pazar yeri

Pazar Yerinin inşası Gölbaşı Belediyesi personeli tarafından Fen İşleri Müdürlüğü atölyelerinde üretilerek aynı zamanda tasarruf da sağlanmış oldu.

Üretilen doğal ürünleri doğrudan tüketiciyle buluşuyor.

Çiftçiye ve üretime destek çalışmaları kapsamında projelendirilen Köylü Pazarı Gölbaşılı köylülerin ürettiği doğal ürünleri aracı olmadan tüketici ile buluşturuyor. Seğmenler Pazar Yeri’ne kurulan, köy pazarında çiftçiler tarafından üretilen doğal ürünlerin satışı yapılıyor.

Köylü Pazarı Projesi'nin büyük bir hasreti sona erdirecek proje olduğunu söyleyen Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek doğal ürünlerin insan hayatında büyük önem taşıdığını belirtti.

 

Üreticiyle halkın en verimli buluşma noktası

Köylü Pazarı’nın üreticiyle halkın en verimli buluşma noktası olduğunu anlatan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “ Tüm üretici köylülerimiz bu pazarımızda her türlü organik ürünü doğrudan halka sunuyor. Köylüler tarafından yetiştirilen organik sebze, meyve, fide ve yeşillikler ile el işi ve yöresel ürünler satılıyor.  Köylülerimizin bin bir emekle ürettiği, sağlıklı ve organik ürünler bu pazarımızda değer kazanıyor.

Köylü Pazarı her cumartesi Seğmenler Pazaryeri’nde ilçe sakinlerine hizmet veriyor.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ