ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8590
EURO
7,7692
IMKB
0.00
ALTIN
399,057
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara14/31 ºC
İstanbul19/24 ºC
İzmir20/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Depreme dayanıksız çıktı
24 Şubat 2020 / 16:02
İşte Dr.Şerafettin Tombuloğlu gerçeği!

Dr.Şerafettin Tombuloğlu gerçeği!

A+A-

Dr.Şerafettin Tombuloğlu Lisesi’nin Gölbaşı Kent Meydanı Projesi için yıkıldığı iddiaları sosyal medyada dillendirilirken işin aslı bambaşka çıktı.

Gölbaşı Kent Meydanı Projesi için yıkıldığı iddia edilen Dr.Şerafettin Tombuloğlu Lisesi’nin depreme dayanıksız olduğu ve Bakanlık tarafından tahliye kararı alındığı ortaya çıktı.

Ankara’da 25 okulun depreme dayanıksız olması nedeniyle tahliye kararı alınırken, bu okulların arasında Dr.Şerafettin Tombuloğlu Lisesi de bulunuyor.

Gölbaşı’nın 1957 yılında kurulan ve bugüne kadar on binlerce mezun veren Gölbaşı’nın ilk lisesi olma özelliğini taşıyan Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi’nin, depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tahliye kararı alındı.  Depreme dayanıksız olan okul boşaltıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yurt genelinde belli bir yılın üzerindeki okul binalarında yaptırılan depreme dayanıklılık testi sonuçlarına göre "Depreme Dayanıklı Değildir" raporu verilen Dr.Şerafettin Tombuloğlu Lisesi boşaltıldı.

Yetkililer konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmazken, Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi’nin tahliyesine başlanıldı. Boşaltılan okulun öğrencileri diğer okul binalarında eğitim öğrenime devam edecek.

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ