ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8590
EURO
7,7692
IMKB
0.00
ALTIN
399,057
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara14/31 ºC
İstanbul19/24 ºC
İzmir20/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PERSONELE SİGARANIN ZARARLARI ANLATILDI
10 Şubat 2020 / 13:10
SİGARA MASUM DEĞİLDİR

‘9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü' kapsamında Gölbaşı Belediyesi tarafından personele yönelik sigarayı bırakma semineri düzenlendi.

 Gölbaşı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü'nün ortaklığıyla Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen seminerde Sağlıklı Hayat Merkezi Sigarayı Bırakma Polikliniği Sorumlu Hekimi Dr. Umut Ünver tarafından , belediye personeline yönelik 'Sigaranın zararları ve bırakma yolları” konulu seminer verildi.

 PERSONELE SİGARANIN ZARARLARI ANLATILDI

 Sigaranın zararlarının anlatıldığı seminerde, karbonmonoksit testiyle sigara içen personelin akciğer kapasiteleri ölçülüp kendi akciğer sağlıkları ile ilgili bilgi verildi.  Seminer sonunda sigarayı bırakmak isteyen personeller, sigarayı bırakma polikliniğine yönlendirildi.

 -SİGARA MASUM DEĞİLDİR

 Sigaranın insan sağlığına verdiği zararlara dikkat çekmek için belediye personeline yönelik seminer verildiği söyleyen Başkan Şimşek şu ifadeleri kullandı;

Yapılan çalışmalar gösteriyor ki; yasaklı bağımlılık yapıcı maddeleri kullananların hemen hemen tümü sigara kullanmakta ve yine bağımlılık yapıcı maddelerle tanışması sigara ile olmaktadır. Şunu unutmamalıyız  ‘Sigara Masum Değildir. Sigara sizi özgür kılmaz.’  Daha büyük, daha yetişkin, daha karizmatik, daha iyi arkadaş yapmaz. Ama daha çok hasta olmanıza sebep olur. Gölbaşı Belediyesi olarak sigarayla mücadele devam edeceğiz.” 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ