ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8590
EURO
7,7554
IMKB
0.00
ALTIN
399,428
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara14/31 ºC
İstanbul19/24 ºC
İzmir20/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
OKÇULUK KURS KAYITLARI BAŞLADI
04 Ocak 2020 / 14:36
ATA SPORLARIMIZI YAŞATIYORUZ

Gölbaşı Belediyespor, ata sporu olan okçuluğun yeni nesillere sevdirilmesi ve öğretilmesi amacıyla okçuluk kursu açıyor.

Gölbaşı Belediyespor bünyesinde ata sporu olan okçuluğun yeni nesillere sevdirilmesi, öğretilmesi ve başarılı sporcular yetiştirilmesi amacı ile Gölbaşı Belediyespor Muhsin Yazıcıoğlu Spor Yerleşkesi’nde okçuluk kursu açılıyor.  

 Gölbaşı Belediyespor, unutulmaya yüz tutmuş kültürel değerlerimizi yeniden hatırlatarak, değerlerine sahip çıkıyor. Bu bağlamda; Geleneksel Okçuluk kurslarıyla Gölbaşılılar, hem geleneksel sporlarla tanışıyor hem de sağlıklı yaşam için spor olanaklarını çoğaltıyor.

 Yoğun ilgi görmesi beklenen okçuluk; adaptasyon ve motivasyonu güçlendirerek, dikkat ve konsantrasyon gelişimine katkı sağlıyor.  Bağışıklık sistemini de kuvvetlendiren okçuluk; doğru nefes almayı ve el-ayakların doğru kullanılmasına da yardımcı oluyor.

 OKÇULUK KURS KAYITLARI BAŞLADI

 Gölbaşı Belediyespor Muhsin Yazıcıoğlu Spor Yerleşkesi’nde uzman eğitmenler tarafından verilecek olan okçuluk kursları için kayıtlar başladı. 5 Ocak’ta başlayacak olan kursların 15 Ocak’a kadar süreceği belirtildi.

 ATA SPORLARIMIZI YAŞATIYORUZ

 Geleneksel sporları vatandaşlarla buluşmaya devam edeceklerini belirten Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “ Gölbaşı Belediyesi , geleneksel sporları halkımızla buluşturmaya önem veriyoruz. Bu anlayışla geleneksel sporlara ilişkin yeni bir imkan daha oluşturarak, ata sporumuz olan okçuluk kursunu Gölbaşı Belediyespor bünyesinde açtık. Vatandaşlarımız okçulukla ilgili kurs alacaklar ve ata sporumuz olan okçuluğa ayrı bir ilgi oluşacak. Açılacak olan okçuluk kursumuz, geleneksel ve ata sporlarımızın yaşatılması, amatör spora katkı sağlaması adına önemli bir çalışma olacak.” Diye konuştu.

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ