ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8599
EURO
7,7733
IMKB
0.00
ALTIN
400,093
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara15/31 ºC
İstanbul21/28 ºC
İzmir21/34 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
5 BİN 200 KİŞİYE MUAYENE HİZMETİ
04 Ocak 2020 / 14:30
ÜCRETSİZ HASTA NAKLİ

Gölbaşı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, teknik altyapısı, hekim kadrosu ve kalifiye personeliyle 2019 yılında da Gölbaşı’na sağlık hizmeti sundu. Kaliteli sağlık hizmetini 2019 yılı boyunca şifa arayanlara sunan Gölbaşı Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün,  yıllık faaliyet raporu açıklandı.

 Evde bakım hizmetlerinden cenaze nakil işlemlerine, diş tedavisinden çeşitli tahlilllere, evde enjeksiyon hizmetlerinden engelli birimine kadar bir çok anlamda hizmet veren Gölbaşı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, 2019 yılında da ‘Sağlıklı Bir Gölbaşı’ için çalışmalarını sürdürdü.

 5 BİN 200 KİŞİYE  MUAYENE HİZMETİ

 2019 yılında Gölbaşı Belediyesi’ne bağlı diş kliniği ve poliklinikte verilen genel muayene hizmetlerinden 5 bin 200 vatandaş faydalanırken, laboratuarda verilen kan, idrar ile diğer tetkik ve tedavi hizmetlerinden ise 650 kişi faydalandı.

 ŞİFA HASTALARIN AYAĞINA KADAR GİDİYOR

 İhtiyaç sahibi yaşlı, kimsesiz veya herhangi bir sağlık kuruluşuna gidemeyecek durumda olan 584 hastanın evlerine gidilerek çeşitli sağlık hizmetlerinin verildiğini açıklayan yetkililer, 2 bin 462 kişiye de enjeksiyon ve pansuman hizmeti sunulduğunu açıkladı.

 ÜCRETSİZ HASTA NAKLİ

 Hastaneye gitme imkanı olmayan 870  ihtiyaç sahibi hasta vatandaşın tedavilerinin gerçekleşebilmesi için, evlerinden alınıp hastaneye götürüldüğünü ve tedavileri tamamlandıktan sonra evlerine nakilleri yapıldığını bildiren yetkililer, 7 adet cenaze aracıyla hastanelerde veya evlerinde vefat eden bin 100 vatandaşın da il ve ilçe içi nakilleri sağlanarak defin işlemlerinin gerçekleştirildiğini açıkladı.

 ENGELLİLERE ÜCRETSİZ MESLEKİ KURSLAR

 Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Engelliler Birimi’nde de engelli bireylere Ahşap Boyama, Bilgisayar İşletmeciliği, Pasta Yapımı, Takı Tasarım, Halk Oyunları, Osmanlıca  gibi mesleki kurslar verilirken, bu kurslardan 40 engellinin faydalandı.

 ‘HOŞ GELDİN BEBEK’ PROJESİ DEVAM EDİYOR

 Gölbaşı Belediyesi, yeni doğan bebekler için ‘Hoşgeldin Bebek’ uygulamasını hayata geçirdi. Uygulama ile yeni doğum yapmış annelere, sağlık personeli tarafından hazırlanan doğum sonrası anne bakımı ve yeni doğan bebek bakımı için pratik bilgiler içeren kitapçıkların yanı sıra, bebeklerin belirli ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmış ‘Hoşgeldin Bebek’ çantası hediye ediliyor. 

 SAĞLIK HİZMETLERİMİZİ GÜÇLENDİRECEĞİZ

 “Binlerce vatandaşımızın ücretsiz tedavi görmesini sağlayan ve bire bir sağlık hizmetleriyle buluştuğu Sağlık İşleri Müdürlüğü’müzün faaliyetleri, 2019’da olduğu gibi 2020’de de, Gölbaşı halkının sağlığı için devam edecek. Gölbaşı Belediyesi olarak her alanda olduğu gibi  sağlık alanında da teknolojiyi yakından takip etmeye ve sağlık hizmetlerimizi güçlendirmeye devam edeceğiz.  ‘Hoş Geldin Bebek’ projemizle de yeni doğan çocuklarımızın ve ailelerinin yanında olacağız.”

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ