ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8591
EURO
7,7718
IMKB
0.00
ALTIN
399,509
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara14/31 ºC
İstanbul19/23 ºC
İzmir20/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Genç Dinamik İlçe Başkanı
30 Aralık 2019 / 15:04
Genç ,dinamik ve her kesim ile uyumlu bir kişiliği ile tanınan ve yıllarca CHP de yer alan bir siyasetçimiz.

Genç Dinamik İlçe Başkanı

CHP Gölbaşı İlçe Teşkilatı’nın 12. Olağan Kongresi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde yapıldı. İlçe başkanlığını kazanan Engin Eren, Genç ,dinamik ve her kesim ile uyumlu bir kişiliği ile tanınan ve yıllarca CHP de yer alan bir siyasetçimiz.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde  gerçekleşen kongrede yeşil, sarı ve mavi  listeyle seçime gidildi.

MAVİ LİSTE SEÇİMİ KAZANDI

Saygı Duruşu’nda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından divan oluşturuldu. 3 adayın yarıştığı ilçe başkanlığı kongresinde başkan adayları Nuriye Atabey, Ergül Koyuncu ve Engin Eren konuşma yaptı. Sonrasında seçime geçildi. Yeşil listeyle Ergül Koyuncu, sarı listeyle Nuriye Atabey, mavi  listeyle Engin Eren seçime gitti. Kongrede 195 delegeden 184 delege oy kullandı. Oyların 81’ini alan Engin Eren ilçe başkan seçildi. 184 geçerli oyun kullanıldığı seçimlerde Engin Eren 81, Nuriye Atabey 69, Ergül Koyuncu ise 33 oy alırken 1 oy da geçersiz sayıldı. Sonuçların açıklanmasının ardından salonda büyük bir sevinç yaşanırken, yeni ilçe başkanı Engin Eren’in ilk işi kongrede yarıştığı Nuriye Atabey ve Ergül Koyuncu’nun yanına gitmek oldu. Atabey ve Koyuncu’ya sarılan Engin Eren ilk açıklamasında CHP’nin kazandığını söyledi.

Kongreye; CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, Milletvekilleri Ali Haydar Hakverdi, Yıldırım Kaya, Tekin Bingöl, Gamze Taşçıer, Aylin Nazlıaka, Necati Yılmaz, İl Başkan Yardımcısı Ayhan Yalçınkaya, Eski Belediye Başkanı Erdal Eren, CHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri ve partililer katıldı.

Engin Eren kongrede yaptığı konuşmada şunları söyledi; “40 yıl gibi uzun bir zaman geçmesine rağmen başlangıçta ihtilalin acımasız baskısı, daha sonraki yıllarda sol anlayışın kendi yaptığı hatalardan dolayı şu zamana kadar o eski gücüne ulaşamamıştır. Bu hatalardan en önemlisi solun tedavi edilemez hastalığı ve devam eden kendi içindeki ayrışmalar ve kavgalardır. Türkiye genelinde solun kendi içindeki ayrışmaları ve kavgaları gibi Gölbaşı’nda da anlaşılmaz bir biçimde, parti içi kavgalar ve ayrışmalar bir türlü son bulmamıştır. Gölbaşı’nda nitelik olarak güçlü bir durumda bulunan sol gücüyle ve enerjisiyle dışa açılıp nicelik olarak gücünü daha da büyütmesi gerekirken, kendi içindeki bu kavgalardan ve ayrışmalardan dolayı bu zamana kadar bir türlü olması gereken yere ulaşamamıştır.

Ben ve birlikte yola çıktığımız arkadaşlarımın öncelikli hedefi; çok gereksiz hiçbir anlamı olmayan bu ayrışmalara, kavgalara son vererek tüm enerjimizi partili arkadaşlarımızla birlikte hep beraber partimizin nitelik olarak var olan gücünü nicelik olarak da güçlendirip yerelde ve genelde aydın, çağdaş, devrimci sosyal demokrat anlayışını iktidara taşımanın mücadelesini vermektir. Bu mücadele elbette kolay olmayacak. Yapacağımız ilk iş tüm partili arkadaşlarımız ve yoldaşlarımızla geçmişte var olan gereksiz ayrışmaları ve kavgaları unutup sevgiyle kucaklaşmak olacak. Siyasi mücadele inandığın bir dava için dava adamı olmakla ve kadro arkadaşlığı ile yapılır. Kadro arkadaşlığı parti binasında karşılaşmak, seçimden seçime bir araya gelmek değil hayatın her alanında her zaman birbirine sahip çıkmak ve yan yana durmaktır. Fakat gerçek hiçte böyle değil. Partimizin üyesi olan şu anda aynı çatı aldında bulunan arkadaşlarımız, yoldaşlarımız buradan ayrılınca dışarıda çoğu bir birini tanımamakta bir birine selam bile vermemektedir. Böyle bir anlayışla doğru ve güçlü bir siyasi mücadele verilemez, hiç bir yere varılamaz. Arkadaşlarımızla birlikte hep beraber bu olumsuz duruma son verilmesi için farklı bir mücadele anlayışı yaratmanın çabası içerisindeyiz. Siyaseti bireysel çıkarlar için kendimize mevki, makamı rant elde etmek için değil, toplumsal çıkarı savunmak, sol, devrimci sosyal demokrat anlayışın iktidara taşınması için yapmalıyız. Cumhuriyet Halk Partililerin davası bireysel değil, toplumsal çıkarları yani halkın çıkarlarını savunmaktır.” dedi.

 Engin Eren’in yönetimi şu isimlerden oluştu: Hande Abadan, Selçuk Acar, Nevin Arar, Yasin Çağlayan, Serkan Ulaş Dağıstan, Feramuz Demir, Neşat Demirtaş, Can Erol, Gelay İncekara, Muhip Karadağ, Doğu Birdal Kanber, Burak Kökbudak, Ramazan Sevim, Fatma Mürevvet Uğurlu, Aydanur Yazıcı, Mehmet Yılmaz

 İl Delegesi listesi: Arda Acar, Bekir Demirci, Neşat Demirtaş, Bayram Duman, Bülent Elikesik, İbrahim Karaca, Zeynep Esra Özdemir, Rıza Soyulmaz

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ