ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8125
EURO
7,5605
IMKB
0.00
ALTIN
378,908
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara9/22 ºC
İstanbul14/23 ºC
İzmir14/24 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Toplanan Paralarla Lojman Almış..!
04 Aralık 2019 / 14:25
Camii ve kuran kurslarına gelince para yok…! Lojmana gelince para çok…!

Toplanan Paralarla Kendine  Lojman Almış..!

Gölbaşı nda her Cuma çıkışında para toplanıyor. Vatandaş bu paralar nerede kullandığını sorgulamaya başlamıştı –ki, bizlere gelen haberlere göre  toplanan bağış paraları ile Müftülüğe yeni bir lojman aldığı öğrenildi.

Gölbaşı ilçesinde bulunan camilerde hemen hemen her Cuma “GÖLBAŞI NDA YAPILAN CAMİ VE KURAN KURSLARI” adı altında  bağış toplanıyor. İlçe de iki tane inşaat halinde cami var. Bu camilere toplanan paralardan verilmediğini  duyan vatandaşlar “MÜFTÜLÜK HER CUMA  İNŞAATI DEVAM EDEN CAMİLER İÇİN PARA TOPLUYOR.FAKAT CAMİLERE PARA VERMEDİĞİNİ ÖĞRENDİK. TOPLANAN PARALARIN NEREDE  KULANILDIĞINI ÖĞRENMEK İSTİYORUZ. CAMİ VE KURAN KURSU İÇİN YAPILAN BAĞIŞLARIN BAŞKA ALANLARDA KULLANILMASI DİNEN NE KADAR UYGUN OLDUĞUNU MÜFTÜMÜZDEN AÇIKLAMASINI İSTİYORUZ. BİZLER CAMİLER BİR AN ÖNCE BİTSİN DİYE BAĞIŞ YAPIYORUZ. MÜFTÜLÜK BİZİM BAĞIŞLARI YERİNİ ULAŞTIRMADIĞINI ÖĞRENDİK.” diyen vatandaşlar , müftülük bir açıklama yapana kadar cumalarda bağış yapmayacaklarını ifade ettiler.

400 Bin TL ye Lojman Almış…!

Vatandaşların ve bazı cami hocaların ifadelerine göre Müftü Ahmet Dilek in toplanan paralarla kendisinin oturması için müftülük adına yeni bir daire aldığı söylendi.

Mevlana camisindeki lojmanı beğenmeyen Dilek , cami için toplanan  bağışlarla Latife Hanım sitesinden   Müftülüğe lüks bir daire alarak, evini  yeni lojmana taşıdığı ve eski lojmanı bir cami hocasına tahsis ettiği gelen iddialar arasında.

Gölbaşı nda inşaatı devam eden cami ve kuran kurslarına her hangi bir yardım yapılmadığını söyleyen cami cemaati ve bazı hocalar “  Sayın müftümüz kendisinin oturması için müftülük adına” Latife hanım” sitesinden yaklaşık 400 bin TL ye daire aldığını . Bu paraların bir kısmını müftülüğe ait arsayı satarak, diğer kısmını toplanan yardım paralarından karşılandığını“ söylediler.

Camii  ve kuran kurslarına gelince para yok…!  Lojmana gelince para çok…!

Camii ve kuran kurslarına para vermeyen müftü Dilek, paraları nereye harcadığı belli oldu.

Gölbaşı nda inşaatı devam eden cami ve kuran kursları ilçe Müftüsü Ahmet Dilek in cami adına para toplamasına rağmen camilere her hangi bir ödeme yapmaması inşaatları durma noktasına getirdi. Üstelik camilere yardım eden vatandaşları müftülük binasına yardım etmesi için hatırı sayılır şahsiyetleri kullanarak müftülük inşaatına yardım ettirdi ve bu paralarla müftülüğe yeni lojman aldığı öğrenildi.

Müftüden bir açıklama bekliyoruz.

Müftü Dilek ten bu iddialarla ilgili her hangi bir açıklama gelmemesi dikkat çekici.  Konu ile ilgili iddiaları gündeme getiren isminin açıklamasını istemeyen bazı cami hocaları ”Sayın müftümüz bu kon u ile ilgili bir açıklama yapmasını bekliyoruz” dediler

biz söyledik dinlemedi
cami hocaları
biz ilk duyduğumuzda müftüyü uyardık bu yaptığınız uygun değildir. Gölbaşı halkı tepki verir. yerel basın duyarsa sıkıntı olur. Müftü dinlemedi sadece gülmekle yetindi
05 Aralık 2019 Perşembe 12:33
hakkımı helal etmiyorum
cemaatten
cuma günü toplanan hayırları müftü lüks siteden daire almışsa şayet hakkımı helal etmiyorum.Devletin diyeneti var. müftülük binası yapılacaksa yada müftüsünü daire alacaksa kendi bütçesinden alsın. vatandaşın camiler için verdiği hayırları ile lüks daire alması ve oturması milletin hakkının üstünde oturmasıdır.
05 Aralık 2019 Perşembe 12:25
Yazık
A.Atsız
Bizlerin cuma günleri verdiğimiz paralarla gerçekten daire alınmışsa yazıklar olsun.zehir zıkkım olsun.cami inşaatları için toplanıyor paralar lüks lojman için değil.diyanetin gereğini yapması gerekir.
04 Aralık 2019 Çarşamba 19:35
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ