ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8125
EURO
7,5605
IMKB
0.00
ALTIN
379,423
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara9/22 ºC
İstanbul14/23 ºC
İzmir14/24 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KENT ÇİFTLİĞİ PROJESİ DESTEK
07 Kasım 2019 / 18:04
KIRSAL KALKINMANIN ÖNÜ AÇILIYOR

-GÖLBAŞI BELEDİYESİ’NİN ANKARA KALKINMA AJANSI’NA SUNDUĞU KENT ÇİFTLİĞİ PROJESİ DESTEK ALMAYA HAK KAZANDI

 Gölbaşı Belediyesi, üretken belediyecilik anlayışıyla ilçeyi Cumhuriyetin 100. Yılına hazırlama vizyonunu adım adım hayata geçiriyor.

 İlçenin tüm potansiyellerini harekete geçirmek için çok yönlü çalışmalar sürdüren Gölbaşı Belediyesi, Kent Çiftliği Projesiyle ilçede tarım turizminin gelişmesi yönünde büyük bir adım attı.

 Gölbaşı Belediyesi tarafından hazırlanarak Ankara Kalkınma Ajansı’na fizibilite desteği kapsamında sunulan “Gölbaşı Kent Çiftliği” projesi destek almaya hak kazandı.

 Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Gölbaşı Kent Çiftliği projesiyle 7’den 70’e herkesin şehir merkezinde doğayla, tarımla, toprakla buluşacağını, üretim anlayışının fikirden, marka değeri taşıyan ürünlere canlanacağını, Gölbaşı sosyal ve ekonomik yaşamına yeni bir soluk kazandırılacağını söyledi.

 Başkan Şimşek, Gölbaşı’nda bütüncül kalkınma çalışmalarına önemli katkılar sağlayacak Kent Çiftliği Projesi’nin Türkiye’de bu anlayışla üretilen ilk örnek olması ve Ankara Kalkınma Ajansı tarafından bu dönemde desteklenen tek proje olması nedeniyle büyük bir mutluluk duyduklarını da ifade etti.

 Belediye Bşakanı Şimşek, Ankara Kalkınma Ajansı tarafından verilen fizibilite desteğiyle sağlanacak kazanımları şöyle özetledi;

KIRSAL KALKINMANIN ÖNÜ AÇILIYOR

 Gölbaşı Kent Çiftliği projelerinin geniş kapsamlı çalışmalarla üretilmesiyle, Gölbaşı’nda kırsal kalkınmanın önünü açacak, tarım ve hayvancılık potansiyeli güçlenecek, üretilen ürünlere marka değeri kazandırılabilecek. Kent Çiftliği kırsal kalkınmanın sağlanmasında sürekli gelişim merkezi işlevi üstlenecek. Çiftlik buluşmalarıyla, üreten çiftçilerimiz arasında bilgi ve deneyim paylaşımı için de zemin oluşturulacak.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ