ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8596
EURO
7,7623
IMKB
0.00
ALTIN
398,154
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara15/31 ºC
İstanbul20/26 ºC
İzmir20/34 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Pazarcılar tezgah açmadılar
02 Kasım 2019 / 18:03
Beni aşan durumlar var…

Pazarcılar tezgah açmadılar

Gölbaşı Belediyesi Meclisinin oy birliği ile aldığı karar pazarcıları isyan ettirdi.

Gölbaşı Belediyesi Meclisinde Seğmenler ve Karşıyaka mahallelerinde kurulan semt pazarlarının günlerinin değiştirilmesine pazarcı esnafı, tezgah kurmayarak tepkilerini gösterdi.

Seğmenler Pazar yerinde birkaç pazarcı tezgah açarken, Karşıyaka Pazar yerinde ise tezgah açtırılmadı. Bu karara ise pazarcı esnaflar tepki göstererek ekmekleri ile oynanmamasını, bu karardan bir an önce dönülmesi gerektiğini belirterek isyanlarını pazarcı olan Müjdat Doğan şöyle ifade etti;

Evimize ekmek götüremeyeceğiz…

“Biz yıllardır burada ekmeğimiz için çalışıyoruz. Pazar yerimizin değişmesini istemiyoruz. Her gelen belediye başkanı Pazar yerlerinin gününü değiştirmekle uğraşıyor. Meclis üyesi ve bunun gibi kişilere zor geliyormuş trafik yoğunluğu. Trafik kalabalık olunca marketler iş yapmıyormuş. 500 kişi buradan ekmek yiyor. Halk da mağdur oluyor, esnafta mağdur oluyor. Pazarda 2 liraya satılan domates, aynı domates markette 5 lira. Bu kadar kişinin ekmeği ile oynamaları hoşlarına gitti mi? Sevinsinler şimdi. Mesai vakti trafik akşamüstü sıkışıyor. Bir günde böyle olsun. Sabahtan beri buradayız, bunların yüzünden evimize ekmek götüremeyeceğiz” dedi.

Beni aşan durumlar var…

Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ile görüştükleri belirten Doğan; “Ramazan Başkanla görüştüğümüzde elinden bir şey gelmeyeceğini, beni aşan durumlar olduğunu söyledi. Siz belediye başkanısınız sizi kim aşabilir ki?” diyerek isyanlarını belirtti.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ