ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8586
EURO
7,7895
IMKB
0.00
ALTIN
396,032
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara17/32 ºC
İstanbul19/26 ºC
İzmir19/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ORTAK AKILLA YÖNETİYORUZ
02 Kasım 2019 / 17:56
GÖLBAŞI'NA BORCUMUZ VAR

GÖREVE BAŞLADIĞI GÜNDEN İTİBAREN ORTAK AKIL MEKANİZMASINI HAREKETE GEÇİREN BAŞKAN ŞİMŞEK , GELECEK NESİLLERE DAHA GÜZEL VE DAHA REFAH BİR GÖLBAŞI BIRAKABİLMEK İÇİN ÇALIŞTIKLARINI SÖYLEDİ.

-BAŞKAN ŞİMŞEK: “HEPİMİZ ELİMİZDEN GELEN KATKIYI SUNMALI  VE GÖLBAŞI’NI GELECEĞE TAŞIMALIYIZ.”

-GÖLBAŞI BELEDİYE BAŞKANI RAMAZAN ŞİMŞEK, GÖLBAŞI’NIN SON DÖNEMLERDE OLUMLU VE UYUMLU BİR HAVA YAKALADIĞINI BELİRTEREK, BU DURUMUN İLÇENİN POTANSİYELLERİNİ HAREKETE GEÇİRMEK İÇİN BİR FIRSAT OLDUĞUNU BELİRTTİ.

Gölbaşı Kaymakamlığı ve Gölbaşı Belediyesi, ilçenin geleceğini planlama yolunda önemli bir adım attı.

Gölbaşı Kaymakamlığı ve Gölbaşı Belediyesi öncülüğünde,  ilçeyi geleceğe taşıyacak,  sürdürülebilir kalkınma hamleleri ve hedeflerinin yol haritasını belirlemek için kentin dinamikleri bir araya geldi.

Kronos Otel’in ev sahipliği yaptığı toplantıya, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçın,  akademisyenler, bürokratlar, iş dünyası, eğitim kuruluşları  ve Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK) temsilcileri katıldı.

-ORTAK AKILLA YÖNETİYORUZ

Toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Gölbaşı’na faydalı olabilecek her türlü fikre açık olduklarını ifade ederek “Göreve geldiğimiz günden bugüne istişare mekanizmasını hayata geçirerek, Gölbaşı’nı ortak akılla yönetiyoruz.” dedi.

-GÖLBAŞI’NA BORCUMUZ VAR

Şimşek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Gölbaşımız  bir şirketse hepimiz hissedarız, ilçemiz bir miras ise hepimiz mirasçıyız. O yüzden havasını teneffüs ettiğimiz, yaşadığımız bu ilçeye borcumuz var. Hepimiz burada elimizden gelen katkıyı sunmak ve Gölbaşı’nı geleceğe taşımak için buradayız. İlçemizi hak ettiği yere taşımak için birlikteyiz.

-KAPIMIZ DA GÖNLÜMÜZ DE AÇIK

 “Gölbaşı’nın gelişmesi için her türlü öneriye açığız. Bizim kapımız da gönlümüz de açık. Bizler sizlerin he zaman yanınızdayız. Gölbaşımıza yapacağımız projelere herkesin katkılarını bekliyoruz.” diye konuştu.

 -HER ŞEYE SAHİBİZ

Gölbaşı gibi potansiyeli olan bir ilçede görev yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Kaymakam Bilgihan konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Bir şehrin kalkınması için gerekli olan her türlü insan kaynağına, bilgi birikimine ve potansiyeline sahibiz. Bu gücü sinerjiye dönüştürmek için bu toplantıda sizlerle birlikteyiz. Ve sizlerle birlikte biz yöneticiler olarak kendimizi çok güçlü hissediyoruz. Bu birlikteliğimizi kurumsallaştırarak, şehrimize olan borcumuzu ödememiz gerekiyor.”  

KALKINMA FIRSATLARI MASAYA YATIRILDI

Toplantıyla birlikte Gölbaşı’nın kalkınmasına yönelik stratejilerin belirlenmesi ve yol haritasının belirlenmesi hedeflenirken, beş ayrı masada Eğitim, Tarım, Turizm, Sanayi ve Kültür  alt başlıklarında kamu, özel ve sivil toplum kesimlerinden gelen katılımcıların katkıları değerlendirildi. Çalışma grubunda yer alan katılımcılar mevcut durum analizi aşamasının ardından, Gölbaşı’nın taşıdığı varlık ve potansiyelin tespiti için çalışmalar yaptı

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ