ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,6721
EURO
7,2821
IMKB
0.00
ALTIN
342,602
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara3/15 ºC
İstanbul6/10 ºC
İzmir6/14 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÜCRETSİZ CENAZE NAKLİ
30 Ekim 2019 / 15:12
CENAZE SAHİPLERİNE ÇADIR HİZMETİ

-GÖLBAŞI BELEDİYESİ VERDİĞİ ÜCRETSİZ HİZMETLERLE YAKINLARI VEFAT EDEN AİLELERİN VE VATANDAŞININ YANINDA OLARAK,  ONLARI ACILI GÜNLERİNDE YALNIZ BIRAKMIYOR.

 -BAŞKAN ŞİMŞEK: “GÖLBAŞI BELEDİYESİ OLARAK HİZMETLERİMİZİN ODAĞINDA İNSAN VAR. BİZ SADECE İYİ GÜNDE DEĞİL, VATANDAŞLARIMIZIN EN ZOR GÜNLERİNDE DE YANLARINDAYIZ.”

 Günümüzde vatandaşlar taziye kabulü yaparken,  evlerindeki yetersiz mekan sorunu nedeniyle zorlanıyor. Ailelerin bu üzüntülü ve yaslı günlerinde sıkıntıyı bir nebze de olsa aşabilmelerini amaçlayan Gölbaşı Belediyesi, cenaze evlerinde masa sandalye temininden çadır kurulumuna, ambulans hizmetinden  cenaze nakil hizmetine, cenaze yakınlarına şehir içi ücretsiz otobüs servisinden kısa mesajla anlık bildirimlere kadar bir çok hizmeti sunarak yaslı vatandaşların yükünü azaltıyor.

taziye-cadiri-1.jpg 

ÜCRETSİZ CENAZE PAKETİ

 Çay, şeker, gül suyu, peçete, bardak, lokum , kefen gibi malzemeleri içeren cenaze paketi  Gölbaşı Belediyesi tarafından isteyen vatandaşlara ücretsiz olarak veriliyor.

 ÜCRETSİZ CENAZE NAKLİ

 Gölbaşı Belediyesi şehir içi cenaze nakliyle ilgili de vatandaşlarının yanında oluyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü’ ne başvuran  vatandaşlara en hızlı şekilde geri dönüş yapılıyor. Cenaze doktor raporu tamamlandıktan sonra geri kalan tüm hizmetler Gölbaşı Belediyesi tarafından ücretsiz olarak veriliyor. Gece gündüz demeden cenazenin nakli sağlanarak vatandaşlara bu konuda yardımcı olunuyor.

 CENAZE SAHİPLERİNE ÇADIR HİZMETİ

 Gölbaşı Belediyesi cenazesi olan vatandaşlara ücretsiz taziye çadırı hizmeti de veriyor. Cenazesi olan Gölbaşılılar talep etmeleri halinde ücretsiz çadır kurulumunun yanı sıra, masa ve sandalye hizmetinden de  faydalanabiliyor.

 KISA MESAJLA ANLIK BİLDİRİM

 Ayrıca Gölbaşı Belediyesi'nin kısa mesaj sistemiyle, cenazeler  anlık olarak duyurulurken, vefat eden vatandaşların akraba ve yakınlarının en hızlı şekilde bilgilendirilmesi sağlanıyor.

 HER VATANDAŞ ÜCRETSİZ FAYDALANABİLİYOR

 Herhangi bir yakınını kaybeden vatandaşlar, Gölbaşı Belediyesi’yle irtibata geçerek bu insani hizmetten yararlanabiliyor. Görevliler kendilerine ulaşan taleplerden sonra, vatandaşların istek ve ihtiyaçları tespit ederek gereken işlemleri başlatıyor.

 İYİ GÜNDE DE KÖTÜ GÜNDE DE VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ

 Belediyeler vatandaşları için vardır.” diyen Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, vatandaşın iyi gününde de kötü gününde de yanında olduklarını  ifade ederek şunları söyledi. 

 “Gölbaşı Belediyesi olarak hizmetlerimizin odağında insan var. Biz sadece iyi günde değil, vatandaşlarımızın en zor günlerinde de yanlarındayız. Belediye olarak bu zor günlerinde vatandaşlarımızın acılarını hafifletebilmek için üzerimize düşen ne görev varsa yerine getiriyoruz.”

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ