ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8651
EURO
7,7192
IMKB
0.00
ALTIN
391,772
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara18/35 ºC
İstanbul23/30 ºC
İzmir24/38 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GÖNÜLLER ISINSIN DİYE...”
17 Ekim 2019 / 14:02
VATANDAŞLAR VE ÖĞRENCİLER MEMNUN

 -GÖLBAŞI BELEDİYESİ TARAFINDAN,  İLÇENİN ÜÇ NOKTASINA KURULAN 'İKRAM ÇEŞMESİ' İLE HAFTA İÇİ HER GÜN BİN KİŞİYE ÜCRETSİZ ÇORBA VERİLİYOR.

 

- GÖLBAŞI BELEDİYESİ SOSYAL DAYANIŞMANIN BAŞARILI BİR ÖRNEĞİNİ SUNDUĞU ‘İKRAM ÇEŞMELERİ’NDEN HER SABAH MUTLULUK AKIYOR. HER GÜN SAAT 06.00'DAN İTİBAREN GÖLBAŞILILARIN SABAH ÇORBALARI GÖLBAŞI BELEDİYESİ'NDEN İKRAM EDİLİYOR.

 

Gölbaşı Belediyesi’nin ücretsiz ikram çeşmeleri her kesimden büyük ilgi görüyor. Sabah saatlerinde işe giden çalışanlar ve okula giden öğrenciler başta olmak üzere binlerce kişi bir bardak sıcak çorba ile içini ısıtıyor.

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in talimatıyla, mazbatanın alınmasının hemen ardından yeniden uygulamaya konulan ‘İkram Çeşmesi’ hizmetiyle, atalarımızdan gelen imaret (aşevi) geleneğinin de günümüzde yaşatılması sağlanıyor. 

 BAŞKAN ŞİMŞEK’TEN VATANDAŞLARA ÇORBA İKRAMI

 Kent estetiği ve Osmanlı mimarisine uygun olarak tasarlanan ‘İkram Çeşmeleri’nden isteyen herkes ücretsiz olarak faydalanabiliyor. Üniversiteler bölgesinde 2 noktada ve Park Eymir Toplu Konutlar meydanında, hafta içi her gün sıcak çorba dağıtılırken, Başkan Ramazan Şimşek de vatandaşlara çorba ikramında bulunup ‘Afiyet Olsun’ dedi.

 “GÖNÜLLER ISINSIN DİYE...”

 Günün erken saatlerinde, vatandaşlara eşi Yeşim Şimşek ile birlikte sıcak çorba ikramında bulunan Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, göreve geldiklerinden bu yana ‘İkram Çeşmesi’nin faaliyette olduğunun altını çizerken “Gölbaşı’nda yaklaşık 25 bin öğrencimiz var. Bu nedenle göreve gelir gelmez,  biz de bu ‘İkram Çeşmesi’ni faaliyet geçirmeye karar verdik. Gölbaşı’nda 3 farklı noktada İkram Çeşmesi faaliyetini yürütüyoruz ve günlük bin kişiye gönüller ısınsın diye sıcak çorba ikramında bulunuyoruz. İkram çeşmesi’nden günlük 2 bin vatandaşımızın faydalanması için çalışmalarımız devam ediyor. Öğrencilerimiz de, halkımız da, çalışan vatandaşlarımız da bu uygulamadan memnun.” dedi.

 VATANDAŞLAR VE ÖĞRENCİLER MEMNUN 

İkram Çeşmesi’nden çorba alan vatandaşlar ve öğrenciler karşılarında Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’i görünce şaşırırken, verilen hizmet nedeniyle Başkan Şimşek’e teşekkür etti. 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ