ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8560
EURO
7,7581
IMKB
0.00
ALTIN
398,349
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara15/32 ºC
İstanbul21/28 ºC
İzmir21/35 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MOGAN GÖLÜ ÇEVRESİNDE KAÇAK YAPI TEMİZLİĞİ
15 Eylül 2019 / 20:54
BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLLARI YAPILACAK

MOGAN GÖLÜ ÇEVRESİNDE KAÇAK YAPI TEMİZLİĞİ

Özel çevre koruma alanı kapsamında olan ve on binlerce başkentliyi ağırlayan Mogan Gölü'nün çevresindeki kaçak yapılar, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un talimatıyla yıkıldı.Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Vedat Çiftçi gözetiminde gerçekleştirilen yıkım işlemleri kapsamında yapılaşmaya yasak bölge olan kıyı şeridinde bulunan baraka, konteynerler ve atıl tekneler kepçelerle taşındı, betonarme yapılar ise kepçelerle temizlendi.

Mogan Gölü’nün   koruma alanı içerisinde olduğuna dikkat çeken Çiftçi , yıkım işlemlerinin bölgenin sahip olduğu doğal zenginliğin geleceğe taşınması amacıyla gerçekleştirildiğini söyledi. Çiftçi, bölgede 16 kaçak yapı tespit ettiklerini ve  bu kaçak yapıların tamamının kaldırılacağını bildirdi.

BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLLARI YAPILACAK

Mogan Gölü'nün dip çamurunun temizlenmesiyle ilgili bilgiler de veren  Çiftçi, "Gölün üçte ikilik kısmını temizledik, önümüzdeki dönem kalan kısmı da temizleyeceğiz. Bakanlık olarak bisiklet yollarıyla, peyzaj ve millet bahçeleriyle ilgili ciddi projeler yürütüyoruz. Bu projelere baktığınız zaman gölün etrafında Gölbaşı Belediyemizle beraber yeni güzel mesire yerleri, bahçe ve bisiklet yolları yapacağız. Burası daha güzel yaşanabilir bir yer olacak." diye konuştu.

 


DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ