ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8125
EURO
7,5605
IMKB
0.00
ALTIN
378,908
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara12/22 ºC
İstanbul14/23 ºC
İzmir15/24 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
150 Köpek Yarışacak
24 Ağustos 2019 / 10:13
PATİLER YARIŞIYOR

PATİLER YARIŞIYOR

 Yerli ve yabancı ırklara mensup köpekler Gölbaşı’nda Mogan Gölü kıyısında düzenlenen organizasyonda yarışacaklar.

Gölbaşı Belediyesi’nin de katkılarıyla Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu (KIF) tarafından düzenlenen “Ankara Ulusal Irk Standartları Yarışması’nın (CAC) beşincisi 25 Ağustos 2019 Pazar günü Gölbaşı Atatürk Sahil Parkı’nda yapılacak olan yarışma ile gerçekleştirilecek.

150 Köpek Yarışacak

Ülkemizin farklı illerinde düzenlenen Irk Standartları’ yarışmalarının bir ayağı olan “V. Ankara Ulusal Irk Standartları” yarışması, yerli ve yabancı ırklardan yaklaşık 150 köpeğin katılımıyla gerçekleştirilecek. 

Jüri Ukrayna ve Türkiye’den

Ülkemize ait yerli ırkların Türkiye/Türk Milleti adına uluslararası platformda kaydedilmesini, tüm köpek ırklarının FCI (Dünya Köpekbilimi Federasyonu) üyesi tüm ülkelerde olduğu gibi, ülkemizde de üretilip bakılmalarını sağlayan ve soy kütüğünü tutmak amacı ile farklı illerde çeşitli etkinlik ve yarışmalar düzenleyen Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu (KIF) tarafından, Gölbaşı Belediyesi’nin de desteğiyle organize edilen ‘V.Ankara Ulusal Irk Standartları Yarışması’na katılan köpekleri; Ukrayna Federasyonu’ndan Sergei Slukin,Türkiye’den Agnieszka Onuk, Cevdet Duru, Tarkan Özvardar, Ceylan Onan, Bülent Mutlu, Erdoğan Köroğlu ve Ceyhun Duru değerlendirecek. 

Hayvanseverler Gölbaşı’nda Olacak

25 Ağustos Pazar günü 09:00 ile 17:00 saatleri arasında yapılacak olan yarışmaya yurt içi ve yurt dışından çok sayıda hayvansever ile birlikte Gölbaşılı vatandaşların ve hayvanseverlerin de ilgi göstermesi bekleniyor.

 

Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu (KIF)

‘V.Ankara Ulusal Irk Standartları Yarışması’

Yarışma Tarihi: 25 Ağustos 2019

Yarışma Saatleri: 09.00-17.00

Yarışma Yeri: Atatürk Sahil Parkı Gaziosmanpaşa, Gölbaşı/Ankara

İletişim : www.kif.org.tr   -   info@kif.org.tr

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ