ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8596
EURO
7,7623
IMKB
0.00
ALTIN
397,950
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara15/31 ºC
İstanbul20/26 ºC
İzmir20/34 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaçak yapılar yıkılıyor
27 Haziran 2019 / 14:55
İlk Yıkım Gölbaşı'nda Gerçekleşti

Kaçak Villa Yıkıldı 

Taşpınar Mahallesi’nde kaçak yapıldığı tespit edilen bir villa, belediye ekipleri tarafından yıkıldı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yürürlüğe konulan ‘İmar Barışı’ sürecinin sona ermesiyle birlikte ilçedeki ruhsatsız kaçak yapıları takibe alan Gölbaşı Belediyesi ekipleri Taşpınar Mahallesi’nde bir site içinde tespit edilen villa inşaatının yıkımını gerçekleştirdi. 

Asla Müsaade Etmeyeceğiz 

Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in yanısıra, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerinin de bulunduğu yıkım işleminde konuşan Şimşek: “ Ankara’nın turizm bölgesi olan ilçemizde kaçak yapılaşmaya asla müsaade etmeyeceğiz. Sadece kanuni gereklerini yerine getirerek ruhsatını alan vatandaşlarımız inşaat yapabilecek. Şu an yıkımını yaptığımız kaçak villa örneğinde olduğu gibi bundan sonra da tespit ettiğimiz kanuna aykırı yapılara müdahale etmeye devam edeceğiz” derken, desteklerinden dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen ile Çevre ve Şehircilik Müdürü Ali Vedat Çiftçi’ye teşekkür etti.

 İlk Yıkım Gölbaşı’nda Gerçekleşti

‘Yapı Kayıt Belgesi’ ya da kamuoyunda ‘İmar Barışı’ adıyla bilinen uygulamada müracaatların 15 Haziran itibariyle sona erdiğini, 30 Haziran itibariyle de bedellerini yatıran vatandaşlarımızın yapı kayıt belgelerini alacaklarına dikkat çeken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen: “ Taşpınar Mahallesi sınırları içinde bulunan bu bina ile ilgili Ankara’da gerçekleştirdiğimiz ilk yıkım işlemiyle, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve yerel yönetimler olarak ülke genelinde kaçak yapılaşmaya müsaade etmeyeceğimizi göstermiş oluyoruz. 2018’den sonra yapılmış olan hiçbir kaçak yapıya ne Bakanlık olarak bizler, ne de yerel yönetimler hiçbir şekilde müsamaha göstermeyecektir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak bizler, Sayın Bakanımızın talimatları doğrultusunda, yerel yönetimlerle de işbirliği içinde hareket ederek, artık ülkemizde kaçak binaları gündemimizin dışına çıkaracağız” şeklinde konuşurken, destek ve hassasiyetlerinden dolayı Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’e teşekkürlerini sundu.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ