ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,7252
EURO
7,3075
IMKB
0.00
ALTIN
357,472
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara2/14 ºC
İstanbul7/12 ºC
İzmir7/15 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
alışverişin ve sosyal hayatın merkezi
16 Mart 2019 / 11:59
EVLERİMİZDE İŞSİZ BİR EVLADIMIZ KALMAYANA KADAR ÇALIŞACAĞIZ.

EVLERİMİZDE İŞSİZ BİR EVLADIMIZ KALMAYANA KADAR ÇALIŞACAĞIZ. 

Seçim kampanyası çerçevesinde ziyaretlerini sürdüren Millet İttifakı Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Mahmut Aksoy, “Gölbaşı’nın en önemli sorunu işsizlik, pahalılık ve geçim sıkıntısıdır. Hemşerilerimizin her derdi bizim derdimiz, Gölbaşı’mızın her sorunu bizim sorunumuzdur.

İşsizlik en büyük adaletsizliktir. Evlerdeki en büyük sıkıntıdır. Evlerimizde işsiz bir evladımız kalmayana kadar çalışacağız,” dedi.

Millet İttifakı’nın Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Mahmut Aksoy, işsizlikle mücadele için yapacaklarını şu sözlerle açıkladı:

Belediye bünyesinde bir istihdam bürosu kurulacak, bu büro çevre fabrika ve işyerlerinin personel ihtiyaçlarının ilçemizden karşılanması için çalışacak. Gençlerimiz onların ihtiyacı olan meslek ve becerilerin sahibi yapacağız.

Kendi işini kuracak kadınlara ve gençlere makina ve ekipman desteği sağlayacağız.

Üretime dönük, ticarete dönük, projelerimiz var. Bu projeler belediyemize bağlı şirketlerin faaliyet alanlarının genişlemesini ve yeni şirketlerin kurulmasını gerektiriyor. Bu da yeni iş imkânları demektir.

Sayın Mansur Yavaş’ın Büyükşehir Belediye başkanı olacağı görülüyor, bu bizim için büyük fırsattır. Mansur Başkanımla birlikte Gölbaşı’mızın işsizlik derdine derman olacağız. Büyükşehir Belediye şirketlerinin geniş imkânları var.

Girişimcileri, yatırımcıları Gölbaşı’na çekmek birinci görevim olacak. Yatırımcılara her türlü desteği vereceğim, yatırımcıların ilçemize gelmesi demek, yeni işyerleri açılması ve iş imkânlarının artması demektir.

Sayın Mansur Yavaş, Beypazarı belediye başkanı iken ilçesini bir cazibe merkezi haline getirdi. Biz burayı getiremedik. Gölbaşı’nı alışverişin ve sosyal hayatın merkezi yapacağım. Esnafımız daha çok kazanacak, İlçemize giren para miktarı artacak. Gölbaşı ekonomisi canlanacak.

Gölbaşı’nda üretilen, satılan ve bulunan hiçbir ürün ve hizmeti dışarıdan aldırmayacağım. Belediye üst düzey görevlileri dahil bütün belediye çalışanlarının Gölbaşı’nda ikamet etmelerini sağlayacağım ki maaşlarını burada harcasınlar. Gölbaşı’nın parasının Gölbaşı’nda kalmasını sağlayacağım.

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ