ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8651
EURO
7,7192
IMKB
0.00
ALTIN
391,772
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara18/35 ºC
İstanbul23/30 ºC
İzmir24/38 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GERDER VADİSİ DOĞA SPORLARI MERKEZİ OLACAK
14 Mart 2019 / 14:36
Türkiye'de doğa sporlarının çok yaygın

GERDER VADİSİ DOĞA SPORLARI MERKEZİ OLACAK.

Yerel seçim çalışmalarını sürdüren Millet İttifakı Gölbaşı Belediye başkan adayı Mahmut Aksoy, meclis üyesi adaylarıyla birlikte Gerder’i ziyaret etti.

Gerderlilerle bir toplantı yapan Mahmut Aksoy, meclis üyesi adaylarının ve kendisinin bölgenin sorunlarını bildiklerini bu sorunları çözeceklerini söyledi. “Hepimiz Gölbaşı’nda yaşıyoruz. Sözünü tutmuş, sizlere hizmet etmişinsanlar olarak, alnımız açık olarak burada yaşamaya da devam edeceğiz,” dedi.

Gerderlilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıdaAnkara’da ve Türkiye’de doğa sporlarının çok yaygın olduğunu hatırlatan Aksoy, Gerder Vadisi’nin bu spor için uygun olduğunu ve burayı doğa sporlarının yapıldığı bir merkez haline getireceklerini söyledi.

Gerder’de bir de örnek köy kurmak istediklerini de söyleyen Aksoy, “Çocuklarımız domatesi, patatesi market ürünü sanıyorlar, toprakta yetişirken görsünler istiyoruz. Kendileri de bitki yetiştirsin, ayakları toprağa değsin, köy geleneklerini ve hayatını bilsinler istiyoruz,” dedi.

Mahmut Aksoy sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gölbaşı ve Bala arasında, Kızılırmak’tan gelen sudan yararlanarak tarım yapacağız. Üretilenleri belediye olarak satın alacağız, hem kendi çiftçimize para kazandıracak hem de hemşerilerimize ucuz gıda yedirmiş olacağız.

Halen köylerimizde yapılmakta olan hayvancılık faaliyetini daha değerli, daha düzenli, yapmak amacıyla bir canlı hayvan pazarı ve et entegre tesisi kuracağız.

Bölge hayvancılığını geliştirmek, esnafımızın daha çok kazanmasını sağlamak, ilçemize gelenlere yerli, güvenli et satmakamacıylahalen kasap esnaflarımızın bulunduğu eski belediye binası yakınındaki sokağımızı kasaplar sokağı yapacağız.”

Mansur Yavaş başkanın, mahalleye dönüşen köylerin ortak malları ve su kaynakları gibi haklarını koruma sözü verdiğini hatırlatan Aksoy, “Mansur Başkan sizden su parası değil, yok parası alacak. Atık su bedeli de ödemeyeceksiniz,” dedi.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ