ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8596
EURO
7,7623
IMKB
0.00
ALTIN
397,185
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara16/32 ºC
İstanbul22/29 ºC
İzmir21/35 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gölbaşı’na kadın eli değecek.
09 Mart 2019 / 15:35
Başkan Adayı Aksoy, Kadınlarla bir araya geldi.

Başkan Adayı Aksoy, Kadınlarla bir araya geldi.

Gölbaşı’nda kadınlarımıza istihdam sağlayacağız. Gölbaşı’na kadın eli değecek.

 

İYİ Parti Gölbaşı İlçe Başkanlığı tarafından ‘8 Mart Dünya Emekçiler Günü’ nedeniyle Gölbaşı’nda eğlence programı düzenledi.

Gölbaşı’nda kadınlarımıza istihdam sağlayacağız. Gölbaşı’na kadın eli değecek.

Gölbaşı’na kadın eli değecek

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa katılan Millet İttifakı Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Mahmut Aksoy, kadınların gününü kutlayarak, “Kadınlarımız bizim baç tacımız. Biliyorum ki çok sıkıntı çekiyorsunuz. Mutfaktaki yangını en iyi bilen sizlersiniz. Bunun farkındayız. O nedenle de kadınlarımızı bu sıkıntılardan kurtarmak, ev bütçesine katkıda bulunmalarını sağlamak için hayata geçireceğimiz projelerimiz var. El emeği göz nuru ürünlerinizi, kuracağımız organik pazarda satacaksınız. Gölbaşı’nda ipek halı dokumacılığı projesini de hayata geçireceğiz. Sizlere halı tezgâhı vereceğiz ve dokuduğunuz halıları satın alacağız, kurduğumuz pazarlarda da satmanızı sağlayacağız. Bunun yanı sıra istihdamı artırmaya yönelik projelerimizde kadınlarımız önceliğimiz olacak. Biz Gölbaşı’nı sizlerle yöneteceğiz. Gölbaşı’na kadın eli değecek ve Gölbaşı’nın çehresi değişecek” dedi.

‘Her gününüz 8 Mart güzelliğinde geçsin’ diyerek kadınların gününü kutlayan Başkan Adayı Aksoy, ‘Sağlıklı, varlıklı ve huzurlu gölbaşı çok uzakta değil. 31 Mart’tan sonra Gölbaşı’na bahar gelecek’ şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından, sanatçı Pınar Ayhan, kadının önemine değinerek, Cumhuriyet döneminde birçok başarıya imza atmış kadınların hikâyelerinden bahsetti ve “Doğanın bize bahşettiği gücü kullanırsak kadınlarımız birçok güzel işe imza atabilir. Hayat insanı, eşitlik, denge ve uyum içinde yaşandığında yüceltir ve onurlandırır.” Dedi.

İYİ Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Asiye Yıldırım da yaptığı konuşmasında “Toplumsal hayatın her alanında kadın erkek fırsat eşitliğini sağlamak durumundayız. Geleceği şekillendiren kadındır. Kadını "malzeme" yapmaktan vazgeçin, kadın erkeği ile omuz omuza var olmaya devam edecektir. Kadını ötekileştirmek, dizayn etmek bizi bu noktaya getirdi. Şiddet başta olmak üzere, bütün sorunların çözülmesi umuduyla” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Yerel sanatçı Ferhat Aşkın’ın söylediği şarkılar eşliğinde kadınlar doyasıya eğlendi.

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ