ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,7005
EURO
7,2349
IMKB
0.00
ALTIN
349,883
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara8/16 ºC
İstanbul8/12 ºC
İzmir11/19 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mogan Gölü’nü Türkiye’nin incisi yapacağız.
07 Mart 2019 / 12:24
Türkiye Mogan Gölü'nü konuşacak, Mogan Gölü'ne koşacak!

Aksoy: Mogan Gölü’nü Türkiye’nin incisi yapacağız.

 Mogan Gölü ile ilgili açıklamalarda bulunan Millet İttifakı Gölbaşı Belediye Başkan adayı Mahmut Aksoy, “Bu gölü önce ülkemize sonra dünyaya tanıtacağız böylece Gölbaşı’mıza daha çok para girmesini sağlamış olacağız,” dedi.

Mogan Gölü bir lütuftur

“Mogan gölü Cenabı Allah’ın bize bir lütfudur.” diyen Aksoy,  “Ama bu gölden faydalanmayı bugüne kadar başaramadık. Su sporları meraklılarını, fotoğrafçılık tutkunlarını ve ailesiyle vakit geçirmek isteyen Ankaralıları buraya çekemedik. Bunu biz başaracağız.

Mogan Gölü’nü tanıtacağız.” Şeklinde konuştu.

Türkiye Mogan Gölü’nü konuşacak, Mogan Gölü’ne koşacak!

Mahmut Aksoy’un Mogan Gölü ile ilgili hayalleri ve projeleri ise şöyle:

Mogan Gölü’nü, su sporları kulüpleri, su sporları ile ilgili kurslar ve yarışmalar yapılırken görmek istiyorum.

Göl kenarındaki mekânlarda ailesiyle vakit geçiren, bisiklete binen, fotoğraf çeken, koşan, yürüyen insanlarla dolu görmek istiyorum.

Gölde ve göl kenarında vakit geçiren insanların evlerine dönerken etini kasaplar sokağımızdan almasını, sanat sokağımızda gezip, organik pazarımızdan alışveriş yapmasını sağlamak istiyorum.

Bunu başarmak için Gölbaşı’mızın ve Mogan Gölü’müzün tercih edilme nedenlerini artırmamız lazım. Bunun için projelerimiz var.

Mogan Gölü etrafında bir çevre düzenlemesi yapacağız. Yeme içme mekânları arasında uyum, estetik bütünlük sağlayarak burayı güzelleştireceğiz

Su Sporları Merkezi kuracağız.

Su sporları alanlarında faaliyet gösteren üniversitelere burada yer vereceğiz. Çeşitli etkinlikler ve yarışmalarla su sporlarına ve gölümüze olan ilgiyi artıracağız.

Göl kenarına bisiklet yolu yapacak, kartlı bisiklet istasyonları oluşturacağız.

Göl kenarına amfi tiyatro yapacağız.

Yürüyüş yolu, kuş gözlem yerleri ve fotoğrafçılar için platformlar yapacağız.

Mogan Gölü kenarında bir organik Pazar kuracağız. Aynı alanda ayladır gittiğimiz birçok yede dile getirdiğimiz Gölbaşı’nın kıymetli sanatkârlarından M. Halis Bozkurt adıyla bir sanat sokağı yapacağız. Yerel sanatçılarımız eserlerini burada sergileyecekler. Ankara’nın her yerinden buraya ulaşım sağlayacağız.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ