ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8651
EURO
7,7192
IMKB
0.00
ALTIN
391,033
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara19/36 ºC
İstanbul23/32 ºC
İzmir22/37 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
köylere yüksek su faturası gelmeyecek
06 Mart 2019 / 13:51
Aksoy'dan köylüye müjde

Aksoy’dan köylüye müjde *Mahalleye dönüşen köylere yüksek su faturası gelmeyecek.*Mahalle müzeleri geliyor

 

Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Mahmut Aksoy, mahalleye dönüşen köylerde yüksek su faturalarının son bulacağı müjdesini verdi. Aksoy, ayrıca mahallelerin kültürünü yansıtan müzelerin de hayata geçirileceğini ifade etti. 

Millet İttifakı İYİ Parti Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Mahmut Aksoy, merkez dışındaki mahallelere ziyaretlerini sürdürüyor, projelerini anlatıyor.

Mahalle Müzeleri projesi

Bezirhane, Karaali, Ahiboz ve Karagedik Mahallerine yaptığı ziyarette Aksoy, vatandaşlara yapacağı projeler hakkında bilgi verdi.

 “Kültür merkezi olmayan mahalleye dönüşmüş köylerimize kültür merkezi açacağız ve bu merkezlerde o bölgenin kültürünü yansıtan müzeler kuracağız.” Diyen Aksoy sözlerini şöyle sürdürdü:

Gölbaşı’nda öncelikle mahallelik olgusunun oluşması gerektiğine inanıyoruz. Her mahallede bir müzemiz olacak. Mahalle müzesinde, mahallenin tarihçesini, mahallenin değerlerini, yerel önderlerini, bütün değerlerini sergileyeceğiz. Mahallenin belleğini muhafaza edeceğiz. 

Spor sahaları yapacağız.

Mahalleye dönüşen köylerde göz ve diş hastalıkları dahil olmak üzere mobil sağlık taramaları yapacağız. Camilerimizin iç ve dış temizliğini düzenli bir şekilde ve aksatmadan yapacağız.

Mezarlıkların bakım onarımını aksatmadan yapacağız.

Canlı hayvan pazarı kuracağız

Tarım ve hayvancılığı teşvik edecek, destek verecek ve elde edilen ürünleri satın alacağız.

Bir canlı hayvan pazarı ve et entegre tesisi kuracağız.

Belediyemize bağlı şirketlerin faaliyet alanlarını genişleterek daha çok insana iş vereceğiz.

İpek halıcılık kursları açacak, köylerde isteyen ailelere halı tezgâhları verecek ve yapılan halıları satın alacağız. Kadınlarımız evde halı dokuyarak harçlıklarını çıkaracaklar.

Yüksek su faturasına son!

Sayın Mansur Yavaş Büyükşehir belediye başkanı olacak. Mansur başkanımın da bizim de amacımız köyde yaşamın sürmesi, üretim olması, işsizliğin son bulmasıdır. Mansur başkanım köylere yok parasına su verecek, köylerdeki yüksek su faturası derdi bitecek.

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ