ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8651
EURO
7,7192
IMKB
0.00
ALTIN
391,772
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara18/35 ºC
İstanbul23/30 ºC
İzmir24/38 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Futbolcuların kavgası tatlıya bağlandı
06 Mart 2019 / 12:06
Gölbaşı, Haymana Elele

Gölbaşı, Haymana Elele

Gölbaşı Belediyespor ve Haymana Belediyespor karşılaşması sonrası çıkan olaylar iki Belediye Başkanı ve kulüp başkanlarının  bir araya gelmesiyle tatlıya bağlandı.

02.jpg

Gölbaşı Belediyespor ve Haymana Belediyespor geçen haftasonu Gölbaşı’nda Süper Amatör lig mücadelesinde karşı karşıya geldi. Haymanaspor’un 2-1 kazandığı karşılaşma sonrasında iki takımın taraftarları arasında olaylar çıktı. Çıkan olayların daha fazla sürmemesi adına iki belediye başkanı bir araya gelerek olayı tatlıya bağladılar.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’ı makamında ziyaret eden Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut,Gölbaşı Belediye Spor Başkanı Hayati Çal ve Haymana Belediye Spor Başkanı Serkan Turgut olaylar hakkında istişarelerde bulundu.

Görüşmede Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut yaptığı açıklamasında; Gölbaşı Belediye Spor-Haymana Belediye Spor futbol müsabakasının ardından hiçbirimizin istemediği ve sporun doğasına aykırı üzücü olaylar yaşanmıştır. Öncelikle Gölbaşı, Haymanalıların yoğun olarak yaşadığı daha öncesinde Haymana’ya bağlı mahallelerin olduğu kardeş bir ilçemizdir. Hiçbir kişi ya da olayın Gölbaşı ve Haymana arasındaki kardeşliği bozmasına izin vermeyeceğiz.Son olarak Haymana yüzyıllardır Türk’ü, Kürd’ü, Laz’ı, Çerkezi, Tatar’ı kısacası her etnik kökenden halkın bir arada kardeşçe yaşadığı bir yerdir. Haymanalılar ülkesine ve milletine bağlı, vatan sevgisini en üste koyan insanlardır. Bunun da tüm kamuoyu tarafından bilinmesini istiyoruz.İfadelerini kullandı.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay yaptığı açıklamada; Haymanalı hemşerilerimiz bizim yıllardır dostluk ve kardeşlik içerisinde bir arada olduğumuz insanlardır. Bir spor müsabakasında meydana gelen ufak tatsız olaylar bizim kardeşliğimizi ve dostluğumuzu bozmaya yetmez, yetemezde. Ufak olayları büyüterek farklı yerlere çekmek isteyenler olabilir fakat biz bu tür davranışlara itibar etmiyoruz. Bizim kardeşliğimizi bu fotoğraf karesinde görebilirler. İfadelerini kullandı.

Gölbaşı Belediye Spor Kulübü Başkanı Hayati Çal ve Haymana Belediye Spor kulübü başkanı Serkan Turgut yaptıkları açıklamada ; Maç sonrası gelişen olayların üzücü olduğunu ve fanatik taraftarların arasında geçen tatsız olayların daha fazla büyümeden yöneticeler ve hocalar tarafından önlendiğini, iki kardeş kulübün arasını kimsenin bozamayacağını bilmeleri gerekmektedirler. İki kardeş ilçenin arasına nifak sokmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. İfadelerini kullandılar.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ