ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8651
EURO
7,7192
IMKB
0.00
ALTIN
391,033
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara19/36 ºC
İstanbul23/32 ºC
İzmir22/37 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Köylerimize hayat verecek projelerimiz var”
09 Şubat 2019 / 11:23
Başkan Adayı Aksoy, köy ziyaretlerine başladı

Başkan Adayı Aksoy, köy ziyaretlerine başladı

“Köylerimize hayat verecek projelerimiz var”

İYİ Parti Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Mahmut Aksoy, seçim çalışmaları çerçevesinde köy ziyaretlerine başladı.

Haymana yolu üzerinde bulunan Oyaca, Dikilitaş ve İkizce Mahallelerine ziyarette bulunan Aksoy, Muhtarlar, dernek başkanları ve vatandaşlar ile buluştu.  

koyler-ziyaret-(7).jpg

Cuma Namazını Oyaca Mahallesi’nde kılan ve vatandaşlarla bir araya gelen Aksoy, Dikilitaş ve İkizce Mahallelerini de ziyaret ederek, halkın sorun ve taleplerini dinledi.

Köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinin bu süreçten sonra büyük sıkıntılar yaşadığını ifade eden vatandaşlara, “Hemen hemen her köyümüzde bu yasa değişikliğinin ardından sorunlar yaşandı hala da yaşanmaya devam ediyor. Kâğıt üzerinde mahalle olarak görünse de köy hayatının devam ettiği yerleşim yerleri. Köyler bizim için çok önemli. Samimiyet, dostluk, komşuluk, yardımlaşma ve dayanışma kültürü köylerimizin en önemli özelliği. Ben de bir köy çocuğuyum. Bu kültürün yok olmasını asla istemiyorum. Ben köylerin mahalleye dönüşmesini doğru bulmuyorum. Tarımcılık, hayvancılık köylerin geçim kaynakları. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mansur Yavaş’ın da bu konuda güzel projeleri var. Kendisi ile de görüştük. Köyleri canlandıracak, çiftçinin yüzünü güldürecek ciddi ve ayağı yere basan sağlam projelerle geliyoruz. Şunu samimiyetle söylüyorum. Hayali projeler vaat etmiyorum. Biz yapabileceklerimizi söylüyoruz. Dış mahallelerimize hayat verecek projelerimiz var, göreve gelir gelmez düğmeye basacağız. “ dedi.

Köy halkı, merkez dışında kalan mahallelerin unutulmadığı ve hizmetlerin aksatılmadığı bir yönetim anlayışının başa gelmesinin en büyük temennileri olduklarını dile getirerek, Aksoy’a çıktığı başkanlık yolunda başarılar dilediler.

Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Mahmut Aksoy, köy ziyaretlerinde cenaze evlerine de taziye ziyaretlerinde bulunarak, ailelere başsağlığı diledi. 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ