ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,2135
EURO
6,8397
IMKB
0.00
ALTIN
325,004
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara4/11 ºC
İstanbul6/12 ºC
İzmir6/16 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ankara nın dayatmalarına Karşıyız
01 Şubat 2019 / 12:30
“Ankara nın dayatmalarına karşıyız”

Ankara nın dayatmalarına Karşıyız

GÖL-DER  başkanı basın toplantısında meclis seçilecek üyeleri için uyardı. “Ankara nın dayatmalarına karşıyız”

GÖL-DER Başkanı Gürsel Demirci yerel seçimlerde siyasi partilerin meclis adaylarını seçme konusunda bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Demirci ; Her yerel seçim öncesinde Ankara dan genel merkezlerden meclis üyesi adayları gönderiyorlar. Biz ithal adaylara karşıyız. Gölbaşı nı bilen yaşayanlardan meclis üyesi olmasını istiyoruz. Dedi.

20190131_161037.jpg

Demirci açıklamasında Gölbaşı’nın menfaatinde olan bütün projelere destek çıktıklarını belirterek; “31 Mart 2019 tarihinde tüm yurtta mahalli idareler seçimi yapılacaktır. Siyasi partiler seçim hazırlıklarına tüm hızlarıyla devam etmekte. Bizlerde tüm vatandaşlar gibi süreci yakından izliyoruz. Bildiğiniz gibi biz GÖL-DER olarak siyasetin dışında kalıp Gölbaşı’nın menfaatlerine fayda sağlayacak proje ve yatırımlara destek verdik. Yanlış olanlara da karşı çıktık. Bundan sonrada bu tutumumuz aynen devam edecektir” dedi.

Gölbaşı’nı Gölbaşılılar yönetsin

Gölbaşı’nın her hangi bir köyünden doğan insanlar değil. Bizim gözümüzde Gölbaşı’nda ikamet eden, risk alan, yaşamını sürdüren Bayburtlusu, Yozgatlısı, Artvinlisi… Türkiye’nin dört bir tarafından gelip de, burada yerleşik düzene geçen insanların tamamını biz Gölbaşılı olarak kabul ediyoruz. Dolayısıyla Gölbaşı’nın yönetiminde burada ikamet eden insanlar, burada hizmet eden insanlar gören alsın istiyoruz.

Siyasi partilerimize il ve genel merkezde yoğun miktarda belediye meclis üyesi aday adaylığı için insanların gönderildiğini şeklinde duyumlar alıyoruz. Bizde şahıs ve dernek olarak rahatsız olduk. Burada yaşayanların, buraya hizmet etmesi lazım.  Belediye meclis üyeliği rant kapısı değil, hizmet kapısıdır.

 “Son günlerde yerel seçime girecek olan partilerin belediye meclis üyesi listelerinde ithal aday söylentileri kamuoyunda sıkça konuşulmaktadır” diyen GÖL-DER Başkanı Gürsel Demirci konuşmasına şu şekilde sürdürdü; “ Bizler Gölbaşı'nda yaşayan insanlar olarak Gölbaşı'nı tanımayan, Gölbaşı'nı bilmeyen, Gölbaşı'nın sorunlarına vakıf olmayan, halkın içinden olmayan belediye meclis üyesi adayları istemiyoruz. Bizim için ilçe sınırları içerisinde yaşayan memleketi neresi olursa olsun Gölbaşılı ruhunu taşıyan her vatandaşımız Gölbaşılıdır. Buradan belediye başkan adaylarına ve ilçe başkanlarına açık çağrımızdır.  ‘İthal aday değil, Gölbaşılı aday istiyoruz’”dedi.

Gölbaşı dışında bir meclis üyesinin getirilmesi dahilinde Gölbaşı seçmenine haksızlık yapılacağını söyleyen Demirci;

" Eğer bu seçimde ithal meclis üyesi adaylarına tavrımızı koymasak gelecek seçimlerde ithal belediye başkan adayları önümüze konabilir. Belediye meclis üyeliği bizlerin kabul ettiği şekli ile hizmet makamıdır. Buralardan farklı rantlar beklemek yanlıştır. Gölbaşılı seçmenlere de haksızlıktır. Unutmayalım ki her türlü başarıda başarısızlıkta Gölbaşı’nın kaderini doğrudan etkileyecektir. Seçime katılan tüm siyasi partilere belediye başkan adaylarına belediye meclis üyesi adaylarına şimdiden başarılar dileriz. Yapılacak seçimlerin ilçemiz ilimiz TÜRKİYEMİZ için hayırlı olmasını şimdiden diliyoruz” ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ