ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,6398
EURO
7,2592
IMKB
0.00
ALTIN
359,762
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara1/18 ºC
İstanbul3/12 ºC
İzmir6/19 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BİR GÜNLÜĞÜNE BELEDİYE PERSONELİ OLDU
07 Aralık 2018 / 11:51
ZİÇEV'Lİ ÖĞRENCİLERi BİR GÜNLÜĞÜNE BELEDİYE PERSONELİ OLDU

ZİÇEV’Lİ ÖĞRENCİLERi BİR GÜNLÜĞÜNE BELEDİYE PERSONELİ OLDU

Gölbaşı Belediyesi  Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) öğrencilerine “belediyemizi tanıyalım” projesi kapsamında belediye müdürlüklerini tanıttı, öğrencilere bir günlük iş verdi.

Engelliler Haftası dolayısıyla Gölbaşı Belediyesi Zabıta, Fen İşleri,Temizlik İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüklerinde bir günlük mesai yapan  ZİÇEV öğrencileri moral depoladı.

Ziçev Öğrencileri Bir Günlüğüne Zabıta  Oldu

Gölbaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğünü ziyaret eden ZİÇEV öğrencileri, bir günlüğüne üniforma giyip zabıta oldu. Engelli zabıtalar, Gölbaşı Seymenler Kapalı Pazar Yeri’nde sebze ve meyve tezgahlarını gezerek etiket denetimi yaptı, esnaflara kimlik takmaları  konusunda uyarılarda bulundu.

Pazar yeri alanından  Fen İşleri Müdürlüğü’ne geçen ZİÇEV’Lİ öğreciler burada iş makinalarına bindi, bol bol hatıra fotoğrafı çekindi.

Temizlik İşleri Müdürlüğünde temizlik işçisi kıyafeti giyen öğrenciler, çöp ve atıkların nasıl temizlendiğini hakkında bilgi aldı, süpürge aracına bindi. Son olarak Park Bahçeler Müdürlüğü serasında sümbül soğanı eken ZİÇEV’li öğrenciler burada ayrıca kompost makinasını kulandılar.

Başkan Duruay’dan Öğrencilere Katılım Belgesi

Müdürlüklerde görevlerini bitiren ZİÇEV’li öğrenciler Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’ı ziyaret ederek Başkan Duruay’ın elinden tek tek katılım belgesi aldılar.Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay “Engelliler günü haftası dolayısı ile ZİÇEV’li öğrencilerimizle bir günlüğüne mesai arkadaşı olduk. “Belediyemizi Tanıyalım” projesi kapsamında müdürlüklerimizin çalışmaları hakkında bilgi alan, çalışmaları yerinde inceleyen öğrencilerimizle güzel bir geçirdik”dedi.

“Engellileri Sosyal Yaşama Katmak Herkesin Sorumluluğudur”

 Engelli vatandaşların toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, kaliteli yaşam sürebilmelerini sağlamak, aynı zamanda onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermenin herkesin sosyal sorumluluğuğu olduğuna dikkat çeken Duruay “ Gölbaşı belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin sosyal yaşama katılmasındaki engelleri ortadan kaldırmaya ve tüm insan haklarından eşit olarak yararlanmalarına yönelik çalışmalarımız artarak devam edecektir.”dedi

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ