ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8596
EURO
7,7623
IMKB
0.00
ALTIN
397,185
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara16/32 ºC
İstanbul22/29 ºC
İzmir21/36 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ENGELLİLERE MESLEK EDİNDİRME KURSLARI
15 Ekim 2018 / 13:26
GÖLBAŞI BELEDİYESİ'NİN “ENGELLİLERE YÖNELİK MESLEK EDİNDİRME KURSLARI” BAŞLADI.

GÖLBAŞI BELEDİYESİ’NİN “ENGELLİLERE YÖNELİK  MESLEK EDİNDİRME KURSLARI” BAŞLADI.

Gölbaşı Belediyesi yeniden yapılan Zübeyde Hanım Kültür Merkezi modern tam donanımlı dersliklerinde; işaret dili, halk müziği, sanat müziği, takı tasarım, bilgisayar ve muhasebe kursları açıyor. Başvuruların Zübeyde Hanım Kültür Merkezine yapılacağı kurslar haftanın her günü yapılacak.

Gölbaşı Belediyesi’nin engellilere yönelik açmış olduğu kurslardan işaret dili, halk müziği ve sanat müziği kurslarını Gölbaşı Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü ile ortak açarken, bilgisayar kullanım kursu ve bilgisayar destekli muhasebe meslek edindirme kurslarını ise İŞKUR Ankara İl Müdürlüğü ile ortak açıyor. İŞKUR İl Müdürlüğü ile açılan kurslarına katılan kursiyerlerin SGK’ları İŞKUR tarafından yatırılırken, kursiyerlere günlük 35 TL de ücret ödenmektedir.

“ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay yaptığı açıklamada, ‘Engelli vatandaşlarımızın her zaman yanlarında olmaya,onlara yönelik eğitim ve yetenek kursları devam ediyoruz.Onların daha fazla sosyalleşmesi için meslek edindirmeye,ekonomik özgürlüklerini kazandırmaya çalışıyoruz. Onlar için imkanlarımız dahilinde her şeyin en iyisini yapmak için çalışıyoruz ’ ifadelerini kullandı. 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ