ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,6541
EURO
7,2778
IMKB
0.00
ALTIN
360,020
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara1/17 ºC
İstanbul3/12 ºC
İzmir6/19 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Almanya vize işlemlerinde vatandaş çarpıyorlar
17 Eylül 2018 / 11:54
BİZ ALMANYA VİZESİ VEREN TEK YETKİKİLİ FİRMAYIZ diyerek vize almak isteyen vatandaşların büyük paralarını çarpıyorlar

Almanya vize işlemlerinde vatandaş çarpıyorlar

Almanya ya gitmek için vize almaya çalışan vatandaşların vize işlemleri yapan bazı firmalar büyük paralar alıyor.

 BİZ ALMANYA VİZESİ VEREN TEK YETKİKİLİ FİRMAYIZ diyerek vize almak isteyen vatandaşların büyük paralarını çarpıyorlar. AVBM  ( Ankara vize başvuru merkezi) adı altında vatandaşa vize alacağız diye vatandaşın 1000 ile 1500 tl para alan sözde firma ne fatura veriyor nede fiş veriyor.

Almanya vize başvuru tek yeri olan İDATA firmasına yakın yerlerde ofis tutun bu yetkisiz firmalar, İDATA firmasında çalışanların bazıları ile yakınlık kurarak iş takipçiliği yapıyorlar.

Vatandaşa “Biz yetkili firmayız. Sadece parmak izi yetkisi İDATA firmasında diyerek vatandaştan işlem ücreti olarak 1000 tl ile 1500 tl arası para alarak milleti çarpıyorlar. Bu firmalara ne fatura veriyor nede fiş.

AVBM  ( Ankara vize başvuru merkezi) firma İDATA ya  yakın yerde açtığı ofiste vatandaşlardan büyük paralar çarpıyor.

1000-1500 TL alıyorlar

1000 TL veren vatandaş kandırıldığını anlayınca evraklarını istemesi üzere kendini firma yetkilisi olarak tanıtan şahıs ”Evrakları mesai saatinden sonra alacaksınız. Evrakları alırken de 150 tl ödeyeceksiniz. Aksi halde Almanya dan vize alamazsınız diyerek üstü kapalı baskı yapıyorlar.

Mecburen kabul eden vatandaş 1000 tl veriyor. Vatandaşı ofisin yakınında bulunan  İDATA ya götürüp orada çalışanlar aracılığı ile parmak izi aldırıyorlar.

İDATA nın haberi yok-mu?

Tek yetkili kuruluş olan İDATA bu tür firmaların vatandaşı çarptığından haberi var-mı? Yok-mu? Bilemiyoruz. Lakin çalışanların bazıları yetkisiz firmalarla yakın ilişkilerde olduğu gözlendi.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ