ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8105
EURO
7,5716
IMKB
0.00
ALTIN
380,952
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara8/18 ºC
İstanbul13/21 ºC
İzmir12/23 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Belediye büyük borcun içerisinde
13 Eylül 2018 / 10:11
MHP İlçe Başkanı Ersin Pehlivan basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda buluşarak gündemdeki konulara değinerek BELEDİYENİN BORÇ BATAĞINDA olduğunu söyledi.

 

Belediye büyük borcun içerisinde

MHP İlçe Başkanı Ersin Pehlivan basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda buluşarak gündemdeki konulara değinerek BELEDİYENİN BORÇ BATAĞINDA olduğunu söyledi.

MHP İlçe Başkanı Ersin Pehlivan meclis üyeleri ile beraber basın toplantısı düzenledi. Toplantıda belediye çalışmalarını ve büyük projeleri gündeme getirirken, Ahıboz mahallesinde yaşanan şarbon vakasını da detaylı olarak anlattılar.

20180912_105753.jpg

Belediye büyük borcun içerisinde

Belediye bütçenin % 65 borçlandığı ve ciddi arazi satımları olduğu, personel maaşlarının zor ödendiği söyleniyor. Maalesef belediye iyi yönetilmiyor.

 Büyük projeleri her zaman destekledik. Fakat alt geçit durdu.

Alt geçit vatandaşa işkenceye döndü.

Mogan gölü temizleniyor. Deniliyor. Sinekten vatandaş balkona çıkamıyor.

Zübeyde Hanım kültür merkezi yıkılıp yeniden yapıldı. Yine su bastı. Garaj sular altında kaldı.

Asfalt pletini yapıldı. Çok merak ediyorum 4 yıldır ne katkı sağladı.

Alpaslan Türkeş parkı nikah  salonu  konmuşundaki hassasiyetimizi  defalarca anlattık. Bir sonuç alamadık.

Teşkilatsız hareket edenler bunun olumsuz etkilerini görür

Yerle seçimlerle ilgili sorulara değinen Pehlivan; İlçe başkanlığına henüz ulaşan bir başvurunun olmadığı.Geçmişte olduğu gibi birlik beraberlik içerisinde teşkilatın varlığını hissettireceğiz. Teşkilatsız hareket edenler bunun olumsuz etkilerini görür.

İLÇELER BAZINDA İTTİFAK OLMAZ AMA…

Yerelde ittifak için de konuşan Pehlivan “İttifakın ilçeler bazında olacağını düşünmüyorum. Genel başkanımızın düşüncesi ne olursa biz de ona riayet ederiz.Önceki dönemlerde teşkilatlarla birlikte hareket edilmemesi sonucu seçimin kaybedildiğine dikkat çeken Pehlivan “Kimse farklı yerlerden başvurmasın. Genel Merkezimiz kimi aday gösterirse biz teşkilatla birlikte uyum içinde çalışırız.Biz şimdiden çalışmalara başladık diyen Pehlivan adayın 2-3 ay içinde açıklanacağını da sözlerine ekledi.

MHP Meclis üyeleri ağır ithamlarda bulundu

Basın toplantısında  MHP meclis üyeleri belediyeye yönelik ağır iddialarda bulundular.

 İmarda cami yerinin kimlere nasıl park yeri olduğu  ( Kimlere rant sağlandığını ısrarlara rağmen isimleri açıklamadılar),

Makam araçların cirit atarak savurganlık yapıldığı

Belediye memur maaşlarını ödeyemez durumda olduğunu

Kaçak yapılara göz yumulduğunu

 Karagedik mahallesinin alt yapısı olmadığı

bir sinekle bile baş edemdiler, beş yıl ne yaptılar

 alt geçit vatandaşa işkence oldu

 Belediyede kimse kimseden haberi yok, yapılan işlerin takibi yok

Bu iddialrın ardında belediyenin başarısız olduğunu belirten meclis üyeleri defalarca meclis konularla ilgili önerge verdiklerini ancak dikkate alınmadıklarını götürdük. dediler.

2019 yılında sıra bizde olduğu halde neden ittifak yapalım

MHP İlçe Başkanı Ersin Pehlivan sorularıda yanıtladı. Yerel seçimleri değerlendiren Pehlivan; her hangi bir ittifakın olmayacağını ,2019 yılında sıra bizde olduğu halde neden ittifak yapalım. Yerel seçimlere şimdinden hazırlanmaya başladı. Çalışmalarımız sürüyor. 2019 Mart ta inşallah belediyemizi partimiz yönetecektir.

Bir çok aday adayı isimleri var.

Adaylık başvurusu varmı? sorusuna Pehlivan; Bir çok aday adayı isimleri konuşuluyor. Hepsi birbirinden değerli arkadaşlarımız. Fakat henüz resmi başvur yapan olmadı. Aday adaylarımızı ilçe teşkilatı değerlendirerek İl başkanlığımız ve genel merkezimize bildireceğiz. Bir iki ay içerisinde netlik kazanmasını tahmin ediyorum. Dedi.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ