ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8560
EURO
7,7581
IMKB
0.00
ALTIN
399,403
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara15/32 ºC
İstanbul21/28 ºC
İzmir21/35 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“YERLİ VE MİLLİ” HAMLE
27 Ağustos 2018 / 12:58
GÖLBAŞI BELEDİYESİ'NDEN “YERLİ VE MİLLİ” HAMLE

GÖLBAŞI BELEDİYESİ’NDEN “YERLİ VE MİLLİ” HAMLE

Gölbaşı Belediyesi ülke ekonomisine katkı sağlamak ve tasarrufta bulunmak için  TÜBİTAK tarafından geliştirilen Linux tabanlı PARDUS işletim sistemine geçiş yapacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teknolojide 'yerlilik ve millilik' çağrısı ile harekete geçen Gölbaşı Belediyesi  Türkiye’nin millileştirilmiş işletim şirketi 'PARDUS'a geçeceğini duyurdu.

DURUAY: “ÜLKEMİZE DUYDUĞUMUZ MESULİYET GEREĞİ BU KARARA ALDIK”

Konuyla ilgili açıklama yapan   Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay,  “Malum olduğu üzere son günlerde ülkemize yönelik ciddi ekonomik saldırılar olmaktadır.Ülkemize her fırsatta farklı yollarla zarar vermek isteyen dış mihraklar bu  kez ülkemize ekonomik darbe ile diz çöktürmeye çalışıyorlar.İnşallah bu süreci millet olarak el ele vererek aşacağız. Bu zorlu süreçte bizde Gölbaşı Belediyesi olarak ülkemize duyduğumuz mesuliyet gereği  ülke ekonomisine katkı yapmak ve tasarrufta bulunmak için yerli ve milli işletim şirketi 'PARDUS'a geçme kararı aldık. PARDUS’a geçerek yüksek meblağlarda lisans ücreti ödenen, özellikle ABD menşeli yazılım firmaları yerine Lisans ücreti ödenmeyen, yerli ve milli yazılımımız olan PARDUS’a geçiş yaparak milli servetimizin ülkemizde kalmasını sağlayacağız.PARDUS’a geçiş için gerekli alt yapı çalışmalarını en kısa zamanda başlatacağız.” şeklinde ifadelerde bulundu.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ