ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,1779
EURO
6,7870
IMKB
0.00
ALTIN
328,348
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara4/13 ºC
İstanbul7/18 ºC
İzmir7/18 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Millet bahçesi Sanayi nin yanında olacak
30 Temmuz 2018 / 14:22
Gölbaşı nda yapılacak millet bahçesinin arazisi yeri belirlendi.

Millet bahçesi Sanayi nin yanında olacak

Gölbaşı nda yapılacak millet bahçesinin arazisi yeri belirlendi.

Türkiye Cumhuriyeti  Başkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Ankara'nın incisi olarak bilinen Eymir ve Mogan Göllerimizin arasında bulunan araziye 'Millet Bahçesi' yapılacak.

Tek yolu , Eymir gölü ve Sanayi sitesi bölgesinde  Millet Bahçesi yapılacak. Bu proje Gölbaşı na büyük prestij kazandırması bekleniyor. Atıl ve çevreye çirkin bir görünüm veren arazi Millet Bahçesi ile  bölgeye büyük rant sağlaması bekleniliyor.

Millet Bahçesi nin projesinin detayları yakın bir zamanda açıklanması bekleniyor.


GÖLBAŞI’NDA MİLLET BAHÇESİ SEVİNCİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Ankara'nın incisi olarak bilinen Eymir Gölü’nün hemen yanındaki 700 dönümlük arazi üzerine Millet Bahçesi yapılacak.

Millet bahçesi için pilot alanların belirlenmesiyle, projenin uygulanacağı kentler müjdeli haberi sevinçle karşıladı.Başkent Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde de  Millet Bahçesi yapılacağının duyulması Gölbaşılıların yüzünü güldürdü. 24 Haziran seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı AK Parti Seçim Beyannamesi'nin en dikkat çeken projelerinin başında Millet Bahçesi Projesi”yer alıyordu. Birçok şehirde eski statların yerine yapılacak olan bahçeler başkentte de Atatürk Kültür Merkezi'nin bulunduğu alana inşa edilecek. İçerisinde spor alanları, yeşil alanlar, tramvay ve göletlerin bulunacağı Millet Bahçesi'nden bir tanede Gölbaşı'na yapılmasına karar verildi.

MAVİ VE YEŞİLİN BİRLEŞTİĞİ NOKTADA 700 DÖNÜMLÜK MİLLET BAHÇESİ

Eymir Gölü'nün hemen yanındaki alana yapılacak olan Millet Bahçesi'yle  göle bağlantı kurulacak. Eymir Mahallesi'ndeki yaklaşık 700 dönümlük arazi üzerine kurulacak olan Millet Bahçesi başkentlilerin yeni nefes alma noktasına dönüşecek. Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, ilçelerine Millet Bahçesi yapılacak olmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Başkan Fatih Duruay, geçtiğimiz gün Mogan Gölü'ndeki temizlik çalışmaları incelemesinin ardından Millet Bahçesi'nin yapılacağı alanı Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkilileriyle dolaştı.

DURUAY “CUMHURBAŞKANIMIZA GÖLBAŞILILAR ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Gölbaşı Belediye Başkanı Duruay, " Cumhurbaşkanımızın yeşil alan hassasiyeti ile başlattığı millet bahçesi projesinin uygulama noktalarından biri olarak Gölbaşımızı seçmesinden dolayı mutluluk duyuyorum.Gölbaşımıza yapılması planlanan Millet Bahçesi ile mavi ve yeşilin buluştuğu Gölbaşımıza  bir yeşil alan daha kazandırılacaktır.Gölbaşımızda hayat bulacak bu anlamlı proje için başta Cumhurbaşkanımız ve Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm emeği geçenlere bütün Gölbaşılı hemşehrilerim adına teşekkür ederim”dedi.

 

38156680_2189794041279049_6048781732071604224_n.jpg

03_drone.jpg

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ