ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8128
EURO
7,5343
IMKB
0.00
ALTIN
377,189
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara7/16 ºC
İstanbul14/19 ºC
İzmir12/22 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Milletimizin devletine sahip çıktı
17 Temmuz 2018 / 10:55
15 Temmuz silahlı darbe teşebbüsü, Milletimizin devletine sahip çıkmasıyla bertaraf edildi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ Basın Açıklaması 

Türkiye’nin milli birlik, beraberlik ve bağımsızlığını yok etmeyi hedefleyen hain Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz silahlı darbe teşebbüsü, Milletimizin devletine sahip çıkmasıyla bertaraf edildi.

Ülkemiz üzerinde oynanan her türlü oyunu, kirli planları ve darbe girişimlerini şiddetle lanetliyoruz. Türk milleti, tarih boyunca birçok mücadeleler vermiş türlü badireler atlatmıştır. Milletimiz, vatanı bildiği topraklarda yaşarken, bu toprakları namus bilmiş ve bu uğurda canını vermekten asla çekinmemiştir.  Sarıkamış’ta, Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da ve yurdumuzun her karış toprağında olduğu gibi namus bildiği toprakları korumak ve gelecek kuşaklara bırakmak adına canını hiç düşünmeden siper etmeyi kendine görev bilmiştir.

Milletimiz, 15 Temmuz 2016 gecesinde de vatanperverliğini direnişi ile bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği üzere “Türk milleti milli birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir.” ülküsü ile eli kanlı terör örgütüne karşı vatanını, birliğini ve demokrasisini korumak için gövdesini siper etmiştir.

Şu unutulmamalıdır ki; hiçbir gerekçe darbeleri haklı kılamaz, hiçbir darbe kabul edilemez.  Dün olduğu gibi bugün de her türlü darbe girişimine ve demokrasiye sıkılan kurşuna karşı olduk, karşı olmaya da devam edeceğiz.

Atatürk’ün dediği gibi “Türkler demokrat, hür ve sorumluluk sahibi vatandaşlardır.” Türk Milleti söz konusu ‘Vatan’ olduğunda sorumluluklarını bilerek ve bu sorumluluk bilinci ile vatanı, bayrağı ve özgürlüğü uğruna canını feda etmekten çekinmemiştir, hiçbir zaman da çekinmeyecektir.

Ülkemizin dirliğini, huzurunu bozmak isteyen hainlere karşı başlatılan operasyonların adaletli bir şekilde yürütülmesi, devletin suçluyu ve suçsuzu ayırt edebilecek güce, dirayete, akla sahip olması elzemdir. Tarikatların, terör örgütlerinin, paralel güçlerin devletin sırlarını, bilgilerini ve orduyu ele geçirmediği bir ülke hepimizin beklentisidir.

Demokrasinin temelini oluşturan,  adaletin, özgürlüklerin ve eşitliğin sağlandığı, fikirlerin ve düşüncelerin saygı ile karşılandığı ve hiç kimsenin düşüncelerinden dolayı ötekileştirilmediği, özgürlüklerinden mahrum bırakılmadığı, demokratik bir yaşam düzeyine ulaşmak millet olarak tek arzumuzdur.

Bu milletin demokrasisine göz dikenlerin, askerine, polisine, güvenlik güçlerine, halkına ve çocuklarına kurşun sıkanların biran önce hesap vermesini, şehitlerimizin kanının hesabının sorulmasını temenni ediyoruz.

15 Temmuz 2016 gecesi yaşadığımız bu alçakça eylemleri, darbe girişimini bir kez daha nefretle kınıyoruz. Rabbim bir daha buna benzer terör olaylarını milletimize yaşatmasın.

Bu vesileyle, aziz milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü en içten duygularımla kutlar, vatan müdafaası uğrunda gazadan çekinmeyen tüm gazilerimizi minnetle anarken, bu uğurda hayatını feda etmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Mahmut Aksoy

İYİ Parti Gölbaşı İlçe Başkanı

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ