ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8128
EURO
7,5343
IMKB
0.00
ALTIN
377,103
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara7/16 ºC
İstanbul14/19 ºC
İzmir12/22 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Türkiye kader seçiminin eşiğinde”
25 Mayıs 2018 / 14:16
MHP Ankara 3. Bölge Milletvekili adayı Fatih Çetinkaya, Demetevler Vatan Caddesi'ndeki seçim bürosunu coşkulu bir törenle açtı.

“Türkiye kader seçiminin eşiğinde” 

MHP Ankara 3. Bölge Milletvekili adayı Fatih Çetinkaya, Demetevler Vatan Caddesi'ndeki seçim bürosunu coşkulu bir törenle açtı.

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara 3. Bölge Milletvekili adayı Fatih Çetinkaya, Demetevler Vatan Caddesi'ndeki seçim bürosunu coşkulu bir törenle açtı.

Şiddetli yağmura rağmen Mehteran takımının mehter marşları seslendirdiği açılışa vatandaşların ve partililerin ilgisi yoğun oldu.

Açılış öncesi Kuran-ı Kerim okundu; dua ve niyazların ardından bir konuşma yapan MHP Milletvekili Adayı ve Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya, çocukluk ve gençlik döneminin tamamının Yenimahalle'de geçtiğini belirterek "Bir evladınız olarak sizlerin desteğinizi esirgemeyeceğine olan inancım tamdır” dedi.

Çetinkaya, konuşmasının başında Demetevler’de piştiğini ve yetiştiğini, ömrünün yarısından fazlasını burada yaşadığına dikkat çekerek, her daim destek gördüğü Yenimahallelilerin yine desteklerini esirgemeyeceklerine inandığını ifade etti.

“KİRLİ TEZGAHLAR VAR”

Türkiye’nin bir kader seçiminin eşiğinde bulunduğuna dikkat çeken Çetinkaya, 95 yıldır her türlü fitne ve fesatı Türkiye’ye reva görenler, bugün de aynı niyet ve aynı cüretle Türkiye’nin varlığına ve bekasınaa karşı kirli tezgahlarını sürdürdüklerine dikkat çekti.

Çetinkaya, konuşmasında özetle şunları söyledi:

“İşte bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin üzerine oynanan oyunları bozmak, içten ve dıştan kuşatılmışlığını yıkmak ve bundan sonra gelecek yüzyılda hak ettiğimiz huzuru yaşamak,

bu topraklarda çocuklarımıza güvenli bir gelecek bırakmak, çevresinde ve dünyada güçlü bir ülke olmak için 24 Haziran’da bir seçime, bir tercihe gidiyor.”

3. Bölge Milletvekili Adayı Çetinkaya, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Lideri Devlet Bahçeli’nin 15 Temmuz ihanet girişiminin hemen ardından aynı o gecedeki devlet adamı duruşuyla, o günden bugüne kadar da devlet adamlığı tecrübesini konuşturduğunu söyledi.

DOLARDAKİ TEZGAH…

Çetinkaya, Türkiye’de oyun peşinde koşanların döviz üzerinden bir ekonomik operasyon hazırlığı içinde bulunduğu ifadesini Devlet Bahçeli’nin 3 Nisan 2018 tarihinde Meclis Grup Toplantısında yaptığını ve “Türkiye’ye diz çöktürmek isteyenler döviz silahını çektirmişlerdir” uyarısı yaptığını da bildirdi.

Çetinkaya, dolar oyunuyla ilgili olarak daha sonra şöyle dedi:

“Bugün doların ani yükselişindeki temel faktör, Türkiye ekonomisinin kötü olması değil, yurt dışı kaynaklı yoğun döviz alımı yapanlarla, Türkiye içindeki yabancı yatırımcıların 24 Haziran’da Cumhur İttifakının başarılı olamaması için yapılan psikolojik saldırısından başka bir şey değildir.

İşte bu 24 Haziran bunları yapanlarla, bunları yapanlarla aynı kuyrukta olanlarla, bunların karşısında olan millet sevdalılarının seçimidir.

Bu seçim Türkiye’ye tuzak kuranlarla tuzağı bozmak için yola çıkanların seçimidir.

Türkiye’yi vesayet altına almaya çalışanlarla 2023 yılında lider ülke Türkiye diyenlerin seçimidir. Bunun için de Milliyetçi Hareket Partisi olarak ‘Cumhur İttifakı Millet Aklı’ diyoruz.

Çünkü biz Türkiye Cumhuriyeti’nin sevdalılarıyız.”

İL BAŞKANININ KONUŞMASI

Seçim bürosunun açılışında birs konuşma yapan MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, Türkiye üzerine oynanan oyunlara karşı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin feraseti ve duruşuyla Türk milletinin geleceğe güvenle baktığını bildirdi.

Oluşturulan Cumhur ittifakının tüm şer odaklarına karşı mücadelenin ortak adı olduğuna dikkat çeken Baştuğ, konuşmasında özetle şunları söyledi:

“24 Haziran seçimlerine günler kala, yaşanan olaylar, ardı arkası gelmeyen tahrik ve saldırılar, ülkemizi gerek terör gerekse kıskaç altında bırakmak isteyen manipülasyonlar,

Cumhur ittifakı’nın Türk Milletinin kaderi için ne kadar büyük önem arz ettiğinin ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ne kadar haklı olduklarının bir kez daha ispatı olmuştur.

İşte böyle tarihi öneme sahip olan bir dönemde, Türk Milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin geleceğine yön vermeye talip olan Milliyetçi Hareketin cesur kadroları,

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye, çıktığı bu kutlu yolda yol arkadaşı olmaya layık görülmüş Milliyetçi Hareket Partisi’nin birbirinden kıymetli milletvekili adayları,

Sokaklarda, caddelerde, hanelerde, ekranlarda, kürsülerde, aklınıza gelebilecek her yerde Türk Milletinin sesi olmaya gayret göstermektedirler. Kendilerine çıktıkları bu yolda muzafferiyetler diliyorum. Bu mübarek zaman diliminde, Bu rahmet ayında bir arada olmamıza vesile olan bölgemizin milletvekili adaylarına başarılar diliyorum.”

AÇILIŞA KATILANLAR

Bu arada açılışa: MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili adayı Yaşar Yıldırım, Ankara Milletvekili Erkan Haberal, Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ,  MYK üyeleri, İlçe Başkanları, milletvekili adayları, il ve ilçe yöneticileri ile Kadın Kolları mensubu  çok sayıda yöneticiler de katıldı.

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ