ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,6541
EURO
7,2778
IMKB
0.00
ALTIN
364,822
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara2/18 ºC
İstanbul6/17 ºC
İzmir8/21 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
USTA OZANLARIN TÜRKÜLERİYLE COŞTU
27 Nisan 2018 / 20:28
GÖLBAŞILI GENÇLER USTA OZANLARIN TÜRKÜLERİYLE COŞTU

GÖLBAŞILI GENÇLER USTA OZANLARIN TÜRKÜLERİYLE COŞTU

Gölbaşı Belediyesi 'Gençlerimiz Ozanlarını Tanıyor' programıyla Neşet Ertaş, Hacı Taşan, Mahzuni Şerif, Celal Güzelses ve Aşık Veysel'in türküleri gençlere tanıtıldı. Programda usta ozanların hayatlarından kesitler sunuldu.

Gölbaşı Belediyesi  Mehmet Akif Ersoy  Kültür  ve Kongre Merkezi’nde  iki gün boyunca devam eden, 6 seans olarak olarak sahnelenen programa  1500 civarında ortaöğretim 11 ve 12. Sınıf öğrencisi katıldı. Öğrencilerin sınav stresinden uzaklaştığı “müzik şöleninde” öğrenciler türkülerle coştu.

Duruay: “Ozanlarımız Milli Kültürümüzün Taşıyıcısıdır”

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay  gençlerle,usta ozanları buluşturan 'Gençlerimiz Ozanlarını Tanıyor' programına ilişkin olarak, “Anadolumuzu türküleriyle mayalayan usta ozanlarımızın unutulmaz eserlerini gençlerimizle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.Eserleri ile Anadolunun sevincini,hüznünü, gamını  en güzel şekilde aktaran usta ozanlarımız milli kültürümüzün de taşıyıcı unsurları olmuşlardır.Gençlerimiz ozanlarımızı ve onların eserlerini tanıdıkları sürece “bizi biz yapan değerleri” daha iyi tanıyacaklardır. Bu program vesilesiyle bir kez daha, hayatını kaybeden ozanlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ