ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8109
EURO
7,4186
IMKB
0.00
ALTIN
378,922
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara8/22 ºC
İstanbul11/18 ºC
İzmir14/28 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2018 AÇILIŞLAR YILI OLACAK
10 Nisan 2018 / 13:14
GÖLBAŞI BELEDİYESİ 2017 YILI FAALİYET RAPORU ONAY ALDI

GÖLBAŞI BELEDİYESİ 2017 YILI FAALİYET RAPORU ONAY ALDI

Gölbaşı Belediye Meclisi nisan ayı toplantısı, Belediye Başkanı  Fatih Duruay başkanlığında  toplandı.Toplantıda Gölbaşı Belediyesi 2017 faaliyet raporu oy çokluğu ile onaylandı.

Gölbaşı Belediyesi Meclisi nisan ayı toplantısında 2017 faaliyet raporunu mevlis üyelerinin  oy çokluğu kararı ile onaylandı. Faaliyet raporu oylaması öncesinde söz alan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, 2017 yılında Mogan Gölü’nün temizlenmesi, Konya Yolu’nun alta alınması ve Kent Meydanı ve Eğitim Protokolü gibi  Gölbaşı’nda büyük projelerin başlatıldığına ve çalışmalarının devam ettiğine dikkat çekti.

2018 AÇILIŞLAR YILI OLACAK

Faaliyet raporu oylaması öncesinde konuşan Duruay, Gölbaşı tarihinde en büyük yatırımların bu dönemde yapıldığını  ifade etti.  “2018 yılı içerisinde Eymir Aile Yaşam Merkezi, Mevlana Spor Kompleksi, Seğmenler Kapalı Pazar Yeri, 117 bin metre kare alana kurulan Şehir Parkı’ nın açılışları yapacağız” diyen  Duruay 2018’in açılışlar yılı olacağını vurguladı.

İşte Duruay’ın konuşmasından öne çıkan  diğer başlıklar:

1_600x400.20180410131632..jpg

DURUAYDAN MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR

“Gölbaşında başlatılan büyük projelere yapılan protokollere imzalarıyla destek veren  Meclis üyelerine, tüm mesai arkadaşlarıma ve bizlere Gölbaşı’na hizmet etme şerefini veren, dualarını hiç bir zaman eksik etmeyen Gölbaşılı hemşehrilerime teşekkür ediyorum.Yeni Gölbaşı’nı inşa etmek amacıyla huzur ve gururla 4.yılımızı geride bırakarak, 2017 yılı faaliyet raporunu ilginize sunuyoruz.Gölbaşımız gün geçtikçe yenileniyor, güzelleşiyor ve modernleşiyor. Biz de Gölbaşı Belediyesi olarak bu değişime öncülük ediyor ve bu kapsamda önemli çalışmalara imza atıyoruz. Bu bağlamda 2017 Yılı ‘Yeni Gölbaşı’  için adeta bir dönüm noktası olmuştur.

AVRUPANIN  BİRİNCİ, DÜNYANIN İKİNCİ İÇSU TEMİZLİĞİNİ YAPIYORUZ

2017 yılı içerisinde Gölbaşımızın incisi Mogan Gölü’nün temizliğinde çok önemli bir mesafe katettik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımızın, Orman ve Su İşlewri Bakanlığımızın ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile dünyanın ikinci, Avrupa’nın en büyük  ‘İç Su Temizleme Projesi’yle gölümüzün %40’nı temizledik.

GÖLBAŞI’NIN İKİ YAKASINI BİR ARAYA GETİRİYORUZ

Gölbaşı’nın en büyük ulaşım altyapı projesi ‘Konya Yolu’nun Alta Alınması’ projesinin plan ve projesini başlattık. Projemizin müjdeli haberini bizzat Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım verdi. Gölbaşını iki parçaya bölen, şehir içerisinde üzücü trafik kazalarına neden olan  ‘Konya Yolunun Alta Alınması’ projesiyle Gölbaşı’mız iki yakası bir birbirinden ayrı bir kent  görünümünden kurtulacaktır. Ayrıca bu proje ile ilçe içerisinde ulaşımın rahatlatılması, köprü üzerinde yeni sosyal alanlar oluşturulması, ilçe içersindeki ticari faaliyetlerin arttırılması ve Ankara -Konya Karayolu’nun kesintisiz hale getirilerek daha konforlu ve güvenli bir yapıya kavuşmasını amaçlamaktayız.

Belediyemiz ve Yunus Emre Hizmet Derneği öncülüğünde, hayırsever Ülkü ULUSOY tarafından yaptırılan Ülkü Ulusoy Poliklinik ve idari binamızı hizmete açtık.İlçemiz Eymir Mahallesine  inşa edilen 5 katlı, 250 yataklı Gölbaşı Devlet Hastahanesinin temellerini attık.

2017 Yılı içerisinde  ‘Daha Yeşil Gölbaşı’ sloganı çerçevesinde ilçemizin çeşitli bölgelerine çeşitli tür ve nitelikte 48.014 adet fidan, 65.000 adet  lale soğanı, 350.000 adet mevsimlik çiçek diktik.

Gölbaşımızın güvenliği için ilçemizdeki Mobese kameralarının sayılarını iki katına çıkarttık. İlçemiz 51 noktadan 146 kamera ile 24 saat kesintisiz izlenmektedir.

Gölbaşımızı daha estetik hale getirmek için  Cephe Yenileme Projesini 6. etapta 28 binada başarı ile uyguladık.

KENT MEYDANI PROJESİ İLE GÖLBAŞI’NIN ÇEHRESİNİ  DEĞİŞTİRİYORUZ

Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz’ın katılımıyla  “Kent Meydanı ve Eğitim  Protokolü”nü imzaladık. Gölbaşı'nın çehresini değiştirecek kent meydanı projesinde ilk adımı attık. İmzaladığımız protokolle Konya yolunun yer altına alınmasıyla oluşturulacak yeşil alan, eski belediye meydanı, Atatürk Sahil Parkı ve okullar bölgesini kapsayan toplam 152000 m² alanda gıpta ile bakılacak yeşil alan ve kent meydanı oluşturacağız. Ayrıca proje kapsamında  26.200 m² alanda yer alan Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi ve yanında yer alan eski okul yapıları yıkıp, Bahçelievler Mahallesi’nde daha modern bir eğitim kampüsü oluşturacağız.”dedi

 

3_600x400.20180410131619..jpg

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ