ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8105
EURO
7,5716
IMKB
0.00
ALTIN
380,823
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara8/18 ºC
İstanbul13/21 ºC
İzmir12/23 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sayfa sayfa Türkçe’nin gücü”
31 Mart 2018 / 10:56
GÖLBAŞI BELEDİYESİ'NDEN TÜRKÇE'YE ANLAMLI DESTEK

GÖLBAŞI BELEDİYESİ’NDEN TÜRKÇE’YE ANLAMLI  DESTEK

Gölbaşı  Belediyesi Türkçe’nin güzellikleri ve gücünü anlatan anlatan 20 bin adet “ Sayfa sayfa Türkçe’nin gücü” kitabı ilçedeki bütün ortaokul ve liselere  dağıttı.

Gölbaşı Belediyesi ilçedeki eğitime destek faliyetlerine devam ediyor. Son olarak ilçedeki 11’inci ve 12’nci sınıf öğrencilerine ’YGS Son 10 Yılın Çıkmış Soruları ve Çözümleri’kitabı dağıtan Gölbaşı Belediyesi, bu seferde Türkçe’nin güzellikleri ve gücünü anlatan anlatan 20 bin adet “ Sayfa sayfa Türkçe’nin gücü” kitabı ilçedeki bütün okullara dağıttı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı  katkılarıyla hazırlanan “Yeni Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi” yayınlarınlarından çıkan “ Sayfa sayfa Türkçe’nin gücü” 20 broşürden oluşuyor. Türkçe’nin Gücü, Köklü Dil Türkçe,Destanlar Çağından Yazıtlar Çağına,Yaygın Dil Türkçe,Dünya Dilleri Arasında Türkçe,Türkçe Deyim Zenginliği,Türkçe’nin Atasözleri, Bilim Dili Türkçe, Türk İşaret Dili,Ortak Dil Türkçe,Türkçesi ve Doğrusu Varken’ şeklinde konu başlıklarından oluşan  kitapçıkta Türkçe’nin önemine dikkat çekiliyor.

Duruay: Türkçe’yi Yaşatmak Hepimizin Görevi

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay “: “Millet olarak geçmişten geleceğe yürüyüşümüzün en kıymetli değerlerinden olan dilimiz, zengin bir edebiyatı, tarihi, sanatı kaldırabilme ve taşıyabilme gücüyle bunların cümlesi diyebileceğimiz medeniyetimizin ana direği hükmündedir.Bu nedenle  Türkçeyi yaşatmak, tüm varlıklarıyla gelecek nesillere aktarmak ve dile sahip çıkmanın hepimizin görevidir.Biz de Gölbaşı Belediyesi olarak çocuklarımıza  ‘Türkçe şuuru’ kazandırmak için rahmetli Hasan Celal Güzel ağabeyimizin kuruculuğunu yaptığı “Yeni Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi” ” yayınlarınlarından çıkan “ Sayfa sayfa Türkçe’nin gücü”  isimli  değerli çalışmayı ilçemizdeki tüm ortaokul ve liselerimize dağıttık” dedi.koklu-dil_408x600.jpg

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ