ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8591
EURO
7,7441
IMKB
0.00
ALTIN
397,674
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara14/31 ºC
İstanbul22/28 ºC
İzmir20/36 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gelecek sizsiniz Geleceğimizsiniz
16 Mart 2018 / 13:58
ÖĞRENCİLERLE ORGANİK SEBZE TOHUMU EKTİ

BAŞKAN DURUAY ÖĞRENCİLERLE ORGANİK SEBZE TOHUMU EKTİ

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, "Gelecek sizsiniz Geleceğimizsiniz" etkiliği kapsamında ilkokul öğrencileri ile organik biber ve domates tohumu ekti.

Gölbaşı Belediyesi ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliğiyle gelecek nesillere  organik sebze tohumu aktarmak için sebze tohumları toprakla buluşturuldu. Gölbaşı Belediyesi Park ve Bahçeler  Müdürlüğü serasında gerçekleştirilen programa Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı AK Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan, Park ve Bahçeler Müdürü Hakan Göçer, Gölbaşı T.E.K ilkokulu Öğretmenleri ve öğrencileri katıldı. Programda Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ilkokul öğrencileri ile organik biber ve domates tohumu ekti.

Duruay: “Amacımız Gelecek Nesillere Organik Sebze Tohumu Aktarmak”

Tohum dikme programında çocuklarla tek tek ilgenip sohbet eden Duruay: “bugün burada geleceğimizin teminatı çocuklarımıza hoş bir buluşma gerçekleştirdik. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Belediyemiz iş birliği ile organize ettiğimiz bu programda amacımız gelecek nesillere  organik, sağlıklı  sebze tohumu aktarmaktır.Onları toprakla buluşturmaktır. Organik beslenmenin önemine dikkat çekmektir”dedi.

Ekilen tohumların  fide haline getirildikten sonra öğrecilere dağıtılacağını ifade eden Duruay:“Çocuklarımızın elleriyle diktiği organik biber ve domates tohumları Park ve Bahçeler serasında fide haline getirildikten sonra öğrencilerimize dağıtlacak ve öğrencilerimiz elleriyle dikmiş oldukları domates ve biberleri yemenin keyfine varacaklar. Bu yaşlarda yeşile ve toprağa alışan çocuklarımızın bir ömür doğa ve çevre dostu olacağını düşünüyoruz” dedi.

Gölbaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Programında gerçekleştirelen organik tohum ekme programı Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve öğrencilerin hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

6_600x400.20180316135951..jpg

5_600x400.20180316140003..jpg

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ