ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8109
EURO
7,4186
IMKB
0.00
ALTIN
371,218
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara9/23 ºC
İstanbul13/19 ºC
İzmir12/23 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Miniklerin Tiyatro Heyecanı
18 Ocak 2018 / 16:32
BİR ÇOK ÖĞRENCİ İLK KEZ TİYATRO İZLEDİ

Gölbaşın’da Miniklerin Tiyatro Heyecanı

Gölbaşı Belediyesi çocukların kişisel, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla ücretsiz çocuk oyunlarına aralıksız devam ediyor. 

Gölbaşı Belediyesi ve Eti Çocuk Tiyatrosu’nun ortaklaşa düzenlediği etkinlikle dünyaca ünlü  'Kırmızı Başlıklı Kız' adlı oyunu miniklerle buluşturdu. Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi'nde 2 seans halinde  gerçekleşen oyunda 900’den fazla öğrenci kırmızı başlıklı kız oyununu izlendi.  Tiyatroda büyüklerin sözünden çıkmanın ve doğru yoldan ayrılmanın ne kadar çok soruna yol açabileceğinin yanı sıra, tanımadığımız kişilere karşı da dikkatli olmamız gerektiği anlatıldı.

EĞİTİCİ VE EĞLENCELİ

Charles Perrault'un eserinden uyarlanan, Ünsal Sicilli tarafından yazılıp yönetilen, müziklerini Caner Anar’ın, dekor ve kostüm tasarımını Şebnem Kepkep’in yaptığı “Kırmızı Başlıklı Kız” adlı tek perdelik ücretsiz müzikal çocuk oyunu, klasik masalın kurgusu zenginleştirilerek sahneye koyuldu. Eğitici olduğu kadar eğlenceli bir oyun olan “Kırmızı Başlıklı Kız” çocukların ilgisini her an dinamik tutan temposu, kurgusu ve müzikleriyle miniklerin beğenisini kazandı.

BİR ÇOK ÖĞRENCİ İLK KEZ TİYATRO İZLEDİ

İlkokul birinci sınıf öğrencilerinin katıldığı etkinlikte bir çok öğrencin ilk kez tiyatro sahnesiyle tanıştı. Sahne heyecanına kapılan miniklerin oyuna  ilgisi görülmeye değerdi.

ÖĞRETMENLERDEN TEŞEKKÜR

Ücretsiz Tiyatrodan memnuniyetini  dile getiren Öğretmenler “bir çok öğrenciyi tiyatro sahnesiyle buluşturan Gölbaşı Belediyesi ve Eti Çocuk Tiyatrosu’na duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederiz “dedi.

 

b00y1320_600x400.jpg

 

b00y1369_600x400.jpg

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ