ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,8753
EURO
6,5757
IMKB
0.00
ALTIN
241,239
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara5/17 ºC
İstanbul11/19 ºC
İzmir12/25 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cumhuriyet ile taçlanarak zafere ulaşmıştır
27 Aralık 2017 / 11:00
TATÜRK'ÜN ANKARA'YA GELİŞİNİN 98. YIL DÖNÜMÜ TÖRENLERLE KUTLANDI

TATÜRK’ÜN ANKARA’YA GELİŞİNİN 98. YIL DÖNÜMÜ TÖRENLERLE KUTLANDI

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 98. yıl dönümü, Anıtkabir'de düzenlenen törenle başladı.

Tören, saat 09.00'da devlet erkânının Aslanlı Yol’da yürüyüşü ile başladı. Korteje, Ankara Valisi Sayın Ercan Topaca, Garnizon Komutanı Korgeneral Ali Sivri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Gökşin, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mehmet Artar, İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, İl Müdürleri, seğmenler ve öğrenciler katıldı.

Vali Ercan Topaca tarafından Atatürk'ün mozolesine çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Heyet, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti.

Vali Ercan Topaca, burada Anıtkabir Şeref Defteri'ne şunları yazdı:

“Büyük Atatürk,

Dünyada eşi benzeri olmayan İstiklâl Harbimizi, sevk ve idare etmek için merkez olarak seçtiğiniz Ankara'ya gelişinizin 98. yılında, Ankara il yöneticileri olarak huzurunuzdayız.

Milletimizin makûs talihi, Dikmen sırtlarına adım attığınız gün değişmiş; önderliğinizde verilen bağımsızlık mücadelesi, Cumhuriyet ile taçlanarak zafere ulaşmıştır.

Bugün geldiğimiz noktada Başkentimiz Ankara; tarım ve hayvancılık potansiyeliyle, eğitim alanındaki hamleleri ve üniversiteleriyle, savunma sanayisindeki atılımlarıyla, kültürel ve turistik zenginlikleriyle dünyanın modern kentlerinden biri haline gelmiştir.

‘Ankara’nın ve Ankaralıların benim gönlümde bambaşka bir yeri vardır’ diyerek onurlandırdığın Ankaralılar olarak, ülkemizi ve milletimizi çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkarmak için, her dönemde ve her koşulda, var gücümüzle çalışma azim ve kararlılığındayız.

Ruhunuz şad olsun.”dedi

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ