ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,8753
EURO
6,5757
IMKB
0.00
ALTIN
241,239
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara5/17 ºC
İstanbul11/19 ºC
İzmir12/25 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
1,5 Ton Hamsi pişirildi
25 Aralık 2017 / 10:52
Mogan gölünde yapılan Hamsi şenliğinde 1,5 ton hamsi pişirilerek dağıtıldı

GÖLBAŞIN’DA HAMSİ FESTİVALİ YAPILDI

Gölbaşı Belediyesi ve  Ankara Karadenizliler Derneği tarafından Hamsi Festivali düzenlendi.

Gölbaşı Atatürk Sahil Parkı'nda hamsi festivali gerçekleştirildi,vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği festivalde, Gölbaşı Belediye Başkan’ı  Duruay vatandaşlara hamsi ikramında bulundu. Hamsi festivalinde vatandaşlara  1,5 ton hamsi dağıtıldı.

Renkli anlara ev  sahipliği yapan  festivalde vatandaşlar, Ankara ve Karadeniz oyun havaları eşliğinde halay ve horon çekti. Vatandaşlara Gölbaşı Belediye Başkan’ı Fatih Duruay ve Karadenizliler Derneği Başkan’ı Abdülsamet Durmuş da eşlik etti.

Festivale, AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta katıldı.

Duruay’dan ‘Halay ve Horon kardeşliği’ vurgusu

Festival’in açılışını yapan Duruay “Hamsinin lezzetli olması için  ‘hamsinin kulağını kar suyu kaçmalası lazım’derler. Yılın ilk karı yağdı,hamsinin kulağına kar suyu kaçtı, festivalimizin zamanlaması bu manada tam yerinde oldu. Festivale katkılarından ötürü  Ankara Karadenizliler Derneği’ne, kıymetli  başkanı Abdülsamet Cemal Durmuş’a, bu soğuk Ankara gününü sıcak ezgileriyle ısıtan Gazi Üniversitesi öğrencilerine,tabi ki festivalimizi bereketlendiren siz değerli Gölbaşılılara çok teşekkür ederim. Allah birliğimizi kardeşliğimizi bozmasın, halayı horandan ayırmasın, tıpkı halay ve horon çekerken yaptığımız gibi omuz omuza verip yaşamayı nasip etsin” dedi.

Festivale  ayrıca Gölbaşı ZİÇEV (Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı) öğrencileride  katıldı. Başkan Duruay Festival’e gelen engelli çocuklarla özel olarak ilgilendi, hatıra fotoğrafı çekildi.

 

golbasinda-hamsii-festivali-yapildi-(4)_600x400.jpg

 

golbasinda-hamsii-festivali-yapildi-(2)_600x400.jpg

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ