ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,8011
EURO
6,4759
IMKB
0.00
ALTIN
275,921
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara3/13 ºC
İstanbul9/17 ºC
İzmir8/16 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DEV PROJENİN YÜZDE 90'I TAMAMLANDI
23 Aralık 2017 / 12:27
7'DEN 70'E HER KESİME HİTAP EDECEK

DEV PROJENİN YÜZDE 90'I TAMAMLANDI

Başkentin yeni gözdesi olmaya aday Gölbaşı Şehir Parkı projesi çalışmaları aralıksız bir şekilde devam ediyor. Eymir, Seğmenler ve Şafak mahallelerinin birleşim noktasında inşaatına başlanan 117 bin metrekare gibi dev bir alana sahip olan Şehir Parkı projesi tamamlandığında Gölbaşı'nın çehresini değiştirecek. Gölbaşı'nı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiren Gölbaşı Belediyesi, ilçenin en büyük parkı ile vatandaşların yeşil alanlarda özgürce vakit geçirmesini hedefliyor.

ENERJİ DOLU BİR PARK

Şehir hayatından uzaklaşmak isteyenlerin büyük ilgi göstereceği Şehir Parkı, insanların hafta sonunu değerlendirerek stres atacakları bir yer olma özelliği taşıyor. 2017 yılında tamamlanması hedeflenen Şehir Parkı'nın bütün enerji ihtiyacı otoparklar üzerindeki güneş panellerinden karşılanarak yenilenebilir enerjiye katkı sağlayacak. Böylece tamamen yeşil olan yenilenebilir enerji sayesinde başkentin en çevreci parkı olacak.

maxresdefault_600x338.jpg

7'DEN 70'E HER KESİME HİTAP EDECEK

7'den 70'e herkese hizmet sunacak şekilde önemli yatırımlar arasında yerini alan Şehir Parkı içerisinde, çocuklar için macera parkı, köprülü ada, kamp ve oyun alanlarının yanı sıra doğal hayatı öğrenme ve pentatlon alanıyla ağaç oyun evleri, oturum alanları, sosyal tesis, Eymir ve Mogan Gölleri'ni gören dönme dolap, hizmet binası ve çim amfi yer alacak.

YÜZDE 90'I TAMAMLANDI

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı'na nefes aldıracak projelerle daha gelişmiş bir ilçe olmayı hedeflediklerinin altını çizdi. Başkentlilerin kent hayatının yorgunluğunu atabilecekleri bir alanın çalışmalarını yürüttüklerini ifade eden Belediye Başkanı Fatih Duruay şöyle devam etti: "Vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte kaliteli vakit geçirebilecekleri Gölbaşımızın en büyük parkını yapıyoruz. İnsanlarımız Şehir Parkı'nda şehir hayatının verdiği yorgunluğu bir nebze de olsun huzurlu bir şekilde dinlenerek atacaklar. Bunun bilinciyle ilçemize ve mahallelerimize birçok park kazandırdık ve kazandırmaya devam ediyoruz. Gölbaşımızın en büyük parkı olma özelliği taşıyan Şehir Parkı projesi yapımı yüzde 90'llar seviyesine ulaştı. Projede bitkisel peyzaj çalışmaları ve güneş panellerinin taşıyıcı montajları devam ediyor. Şimdiden Ankaramıza ve Gölbaşımıza hayırlı uğurlu olsun."DEDİ

mjy0nte2md-erzurum-hilalkente-20-bin-metrekarelik-park_600x385.jpg

5-002_600x396.jpg

2210213.jpg

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ