ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,8753
EURO
6,5757
IMKB
0.00
ALTIN
241,239
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara5/17 ºC
İstanbul11/19 ºC
İzmir12/25 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gölbaşı Kudüs için ayaktaydı
08 Aralık 2017 / 16:03
Tüm Türkiye'de olduğu gibi cuma namazı çıkışı Gölbaşı'nda da protesto gösterileri düzenlendi.

Gölbaşı Kudüs için ayaktaydı

Tüm Türkiye'de olduğu gibi cuma namazı çıkışı Gölbaşı'nda da protesto gösterileri düzenlendi.

AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan'ın öncülüğünde düzenlenen protesto ve basın açıklamasına Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, sivil toplum örgütleri ve cuma namazından çıkan camii cemaati katıldı. ABD’nin "Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması" kararı kınandı.

Kudüs davamızdır

Gölbaşı Merkez Camii önünde basın açıklaması yapan AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan, 'Kudüs davamızdır' dedi.

ABD Başkanı Trump'ın hukuksuz Kudüs açıklamasının insanlık vicdanını yaraladığını ve bölgedeki sorunları derinleştirdiğini ifade eden Karaaslan, 'Asla kabul edilemez. Bu karardan en kısa zamanda dönülmesi gerekir. Sayın Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği Kudüs tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. Bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın İsrail ve Filistin toplumları arasında husumeti artırmaktan başka hiçbir sonucu olmayacaktır. İslam’ın sesini susturmak kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek, Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır. İslam’ın haremi izzeti olan Kudüs'ü tacize teşebbüs edenler Türkü ile Arabı ile Kürdü ile tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyübi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir. Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tedbirin sonuna kadar arkasındayız. Dünyadaki tüm Müslümanların İslam işbirliği teşkilatı, zirve dönem başkanı olan Türkiye'nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz. ABD'nin bu kararı dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür. İslam’ın kalbine saplanmaya çalışan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz Müslümanlar olarak, Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız. Kudüs davasının tüm Türkiye'de takipçisi olacağız. Gölbaşı'nda da takipçisiyiz. " şeklinde konuştu.

İsrail ve ABD bayrakları yakıldı

Konuşmaların ardından İsrail ve ABD bayrakları yakıldı. Protesto, Kudüs için yapılan toplu duaların ardından son buldu.

dqhwqwwxcaavce0_600x400.jpg

dqhwpuewaaafyij_600x400.jpg

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ