ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,7769
EURO
6,5197
IMKB
0.00
ALTIN
257,056
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara14/27 ºC
İstanbul21/27 ºC
İzmir20/31 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mecliste her şeyi açıkça anlattı
05 Aralık 2017 / 11:54
MHP nin eski meclis üyesi Ali Kuyrukçu mecliste hakkındaki iddiaları ve yapılan haksızlıkları anlattı.

Mecliste her şeyi açıkça anlattı

MHP nin eski meclis üyesi  Ali Kuyrukçu mecliste hakkındaki iddiaları ve yapılan haksızlıkları anlattı.

FETÖ cü diye tutuklanarak 135 gün cezaevinde yatan MHP nin eski meclis üyesi Ali Kuyrukçu Aralık ayı belediye meclis toplantısında gündem dışı söz alarak kendisine yapılan haksızlıkları anlattı. 

5.20171205115550..jpg

MHP’den ihraç edilmesi neticesinde meclis koltuklarına oturmayarak bazı meclis üyelerini protesto eden Ali Kuyrukçu , bağımsız meclis üyesi olarak gündem dışı söz alarak kürsüye çıktı. Kuyrukçu, konuşmasında kendisini yalnız bırakmayanlara teşekkür ederken, bu süreçte sırtını dönenlere de sitem dolu sözlerle cevap verdi.

500 yıldır yaşayan ailenin bir ferdiyim

Ben bu coğrafyada 500 yıldır yaşayan ailenin bir ferdiyim. Bu memleketin her karışında benim ailemin emeği var. Biz her dönem devletimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Benim bugüne kadar karakolluk ya da davalık hiç ama hiçbir işim olmadı. Ancak ne yazık ki iki tane paçavranın haberi ile algı oluşturuldu, iki tane müfterinin iftirası ile kanser hastası olan ben 135 gün ceza evinde kaldım” dedi.

MHP’li arkadaşlara, CHP’li arkadaşlara teşekkür ediyorum

Yaşadığı günlerin ardından kendisini yalnız bırakmayanlara teşekkür eden Kuyrukçu, “Bu süre içerisinde öncelikle aileme, dik duruşları ile hep yanımda olmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca akrabalarıma, arkadaş ve dostlarıma da teşekkür ediyorum. Birinin babası diğerinin dedesi baba dostum olan iki AK Partili meclis üyesine ve bazı MHP’li arkadaşlara, CHP’li arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

Silahım bile yok ama silahlı terör örgütüne üye olmaktan yargılanıyorum

Ben 26 yıldır kuyumculuk yapıyorum. 36 yıllık ticari hayatım var bunun 26 yılını kuyumculukla geçirdim ve hala benim 3 tane silah alma hakkım olmasına rağmen, benim hala silahım yoktur. Ama bugün ben silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan ağır ceza mahkemesinde yargılanıyorum.

Banka Asya ile çalışmayan var mı?

Bana isnat edilen suçlar; Banka Asya ile çalışmak. Soruyorum size şurada olup da Banka Asya ile çalışmayan kaç tane insan vardır. Ben 1998 yılından beridir Banka Asya ile çalışıyorum, bütün bankalarla çalıştığım gibi. Çünkü ben ticari hacmi geniş bir insanım. Kuyumculuk, inşaat ve gıda işleri gibi birçok işlerde çalıştım ve denildiği gibi suç sayılan 24.12.2014 yılında MASAK raporları ile sabittir, birilerinin talimatıyla kesinlikle para yatırmışlığım olmadığı aşikârdır. MASAK raporları elimdedir ve mahkemede de sayın mahkeme heyetine bunları sunmuşumdur. Ama ben biliyorum ki 17/25’ten sonra bile içimizde olup da buraya talimatla para yatıran insanlar vardır. Ama maalesef algı böyle bir şey işte.

İkinci isnat edilen suç: Samanyolu lisesinde çocukları mı niçin okuttuğum? Samanyolu lisesinde çocuklarımı okuttum. Sadece Samanyolu’nda değil birçok okulda okuttum. Fatih beyin çocuğu ile benim çocuğum Sevgi Koleji’nde aynı sınıftalardı. Geçen dönemki Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün oğlu ile benim oğlum Samanyolu Koleji’nde aynı sınıftalardı. Şuanda ki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı bakanımız Sayın Berat Albayrak bu okullardan mezun bir kişidir. Vicdanlara bırakıyorum ben. Bundan dolayı 135 gün ben içeride kaldım.

A 101 firmasına et sattırıyorlar

A101 firmasına mülkümü niçin kiraya verdiğim soruldu. Hali hazırda reklamlarda 7 bin tane A101 firması olduğu reklamı yapılıyor ve yurt dışından hükümetin sözleşme yaparak, et getirterek iki firmada sattığı, bunlardan birisinin A101 birinin de BİM olduğunu buradaki herkes bilmektedir.

Yine 2002 yılında 15 yıl önce satın aldığım ve parasını banka aracılığı ile ödediğim bir parselden dolayı ben terör örgütüyle suçlanıyorum.  Arsa aldığım ve parasını ödediğim kişi bugün FETÖ davasında yargılanıyor ve bu beni suçlu konuma getiriyor. Bundan sonra özellikle emlakçı arkadaşlarıma şunu tavsiye ediyorum: Alım satıp işleri yaparken kişilerden iyi hal kâğıtlarını almayı unutmayın sakın. Olur ya sizin de başınıza böyle bir iş gelmesin.

Tuvalet önlerinde peçete ve tuvalet kâğıdı ile kimsenin önünde beklemedim

Ben MHP’den ihraç edildim. Suçum; programlara katılmamam ve disiplinsizlik. Yasal süreci başlattım ve bu suçlamaları asla kabul etmiyorum. Ben kimseye kül tablası olmadım. Ben hiç kimseye vestiyer olmadım. Tuvalet önlerinde peçete ve tuvalet kâğıdı ile kimsenin önünde beklemedim. Kusura bakmasınlar.  O günlerde bu oluşum içinde olmak için insanlar sıraya giriyorlardı.  Bu okulları denetleyen müdürler, kendilerini bilirler.  Bu okulların arsalarını temin etmek için koşturan emlakçılar, bu okul ve dershanelere mülkünü kiraya vermek için yarışan insanlar, bu okullardaki öğretmenlere kızlarını vermek veya kız almak isteyen babalar da bunların programlarında hep ön sırada oturup HZ. Ömer adaletini anlatan Müslümanlarda her yerde olduğu gibi aramızda da şuanda varlardır.

Yolda gördüğünüzde yollarınızı değiştirdiniz

17/25’ten sonra bu yapıyla Umre ’ye giden ve Umre arkadaşlarının içeride olduklarını da ben biliyorum. Sizler benimle konuşmama adına o kadar çaba gösterdiniz ki. Davetlerime icabet etmemek için elinizden geleni yaptınız. Yolda gördüğünüzde yollarınızı değiştirdiniz, veremli gibi cüzzamlı gibi elimi sıkmamak için çaba sarf ettiniz. Suyun akışına göre yön değiştirmemek, kaliteli insanın karakteridir.

Duyumuma göre’ diye vermiş.

Ben bir kuruma sorulmuşum, o kurumun sorumlusu da çok iyi bilir kendisini. Personeli olan kişiler ile birlikte benim de adımı liste başı olarak vermiş ve suç isnat edemeyince ‘duyumuma göre’ diye vermiş. Ona da buradan teşekkür ediyorum ve Allah’a havale ediyorum kendilerini" dedi.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ