ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,0825
EURO
6,6031
IMKB
0.00
ALTIN
322,014
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara0/5 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir3/10 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Haksız kazanç elde ediyorlar
27 Kasım 2017 / 09:58
ESDER, YEMEK KARTI BOYKOT'UNU DESTEKLİYORUZ

ESDER, YEMEK KARTI BOYKOT’UNU DESTEKLİYORUZ 

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut Çelikus tüm resturantlar, lokantalar ve tedarikçileri derneği TÜRES’in başlatmış olduğu yemek kartı boykotunu destekliyoruz dedi.

    Çelikus Türkiye’de yabancı menşeli 4-5 yemek kartı şirketinin bulunduğunu bunların haksız rekabet oluşturmaktadırlar. Bu şirketler Türkiye dışında yüzde 2-3 olan komisyon oranını Türkiye’de 10-12 gibi yüksek oranlar uygulayıp haksız kazanç elde etmektedirler. Ayrıca rekabet kurumunun da tespiti ile aralarında anlaşıp oligopol bir piyasa oluşturmuşlardır. Bu durumdan lokantacı esnafımız ciddi manada etkilenmektedir. Bin bir güçlükle elde ettikleri karları bu fahiş oranla ellerinden  alınmaktadır.Lokantacı esnafımızın emeği, alınteri bu şirketler tarafından sömürülmektedir.Buna dur demenin zamanı gelmiş ve geçmektedir.

   TÜRES Başkanı Sayın Ramazan Bingöl’ü Yemek Kartı Boykotundan dolayı tebrik ediyor ve destekliyoruz.

REKABET KURULUNUN KARARININ TAKİPCİSİYİZ 

Rekabet Kurulu 6 firma hakkında soruşturma başlatmış bunlardan 2’sinin ihalelerde danışıklı hareket ederek müşterileri paylaşmak, satış şartlarını birlikte belirlemek sureti ile 4054 sayılı kanunu ihlal ettikleri ayrıca diğer şirketleri de ortak ederek yüzde 7-10 arası yüksek oranda komisyon alarak resturant ve lokantacılarımızı zor duruma düşürdükleri Danıştay 13. dairesince yeninden değerlendirilmiştir.

    Bunlardan SODEXO Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri A.Ş. , EDENRED Kurumsal Çözümler A.Ş. , NETWORK Servisleri A.Ş. MULTİNET Kurumsal Hizmetler A.Ş. VİNVİN Hizmet Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. SET Kurumsal Hizmetler A.Ş. hakkında SORUŞTURMA AÇILMASINA 17-16/224-M sayı ile karar verildi. Bu kararın ve uygulamanın takipçisi olacağız dedi.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ