ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,8753
EURO
6,5757
IMKB
0.00
ALTIN
241,239
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara5/17 ºC
İstanbul11/19 ºC
İzmir12/25 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Minnet ve şükranla yad edildi
11 Kasım 2017 / 12:36
Gölbaşı'nda Türkiye Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. Yılı münasebetiyle Gölbaşı Kaymakamlığı tarafından anma töreni düzenlendi.

Gölbaşı'nda Türkiye Cumhuriyetin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. Yılı münasebetiyle Gölbaşı Kaymakamlığı tarafından anma töreni düzenlendi.

Gölbaşı'nda 10 Kasım Anma Programı düzenlendi

Gölbaşı'nda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. Yılı münasebetiyle Gölbaşı Kaymakamlığı tarafından anma töreni düzenlendi.

Saat 09.00’da başlayan 10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıldönümünü anma programı, Cumhuriyet Meydanı’nda, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’ın Atatürk Anıtı'na çelenk koyması ile başladı. Daha sonra siren sesiyle birlikte Atatürk’ün manevi huzurunda 2 dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı okundu.

Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan 10 Kasım Atatürk’ü anma programı, saat 10.00’da Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi’nde devam etti.

Programa: Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgehan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Garnizon Komutanı Yzb. Murat Kuyucu, Gölbaşı Emniyet Müdürü Murat Gökmen, Gölbaşı Başsavcısı Ali Çalık,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz,  MHP İlçe Başkanı Ersin Pehlivan, AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan, CHP İlçe Başkanı Bülent Elikesik, Tapu Müdürü Hüseyin Tellioğlu, Gölbaşı PTT Müdürü Tarık Şahım, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.  

Muhasır devlet seviyelerinin üstüne çıkmak hedeftir

Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi’nde Yapılan bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından,

 Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gündüz Alp Ortaokulu Müdürü Doğan Altuntaş yaptı.

Altuntaş konuşmasında, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Batı medeniyetlerinin biliminden ve teknolojisinden yararlanarak Türk Milleti’ni çağdaş uygarlıklar seviyesine çıkarıp bunu aştığını belirtti. Konuşmasının devamında, Altuntaş, Atatürk’ün refah toplumu olmayı ve muhasır devlet seviyelerinin üstüne çıkmayı hedef gösterdiğini, bu hedef ve stratejilerin hatırlanmasının, anlam ve değerinin bilinmesinin, Atatürk’ün huzur içinde yatması için ne kadar önemli olduğunu vurguladı.   

Açılış konuşmasının ardından, İlk ve ortaokul öğrencileri, ”Atatürk nerede?” Atatürk Kalbimizde!” diyerek, türküler eşliğinde çeşitli şiir ve koro  gösterileri sundu.

Program akışını Atatürk’ün hayatını, Milli Mücadele’yi anlatan, Türk Milleti’nin kurtarılma ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulma süreçlerine yer verilen bir sinevizyon gösterisi takip etti. Sinevizyon gösterisinin ardından öğrencilerin,  Atatürk konulu şiir dinletisi sunumlarını yaptı. 

Dereceye girenlere ödülleri takdim edildi

Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgehan, Atatürk’ü anlamak konulu yarışmada kompozisyon, şiir ve resim dallarında birinci olan öğrencilerin ödüllerini takdim etti. 

Belediye Başkanı Fatih Duruay ikincilik ödüllerini takdim ederken, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Çalık üçüncülük ödüllerini sahiplerine verdi.

23316747_2029222090669579_8133114553162983371_n_600x400.jpg

dsc_0078_600x399.jpg

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ