ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8128
EURO
7,5343
IMKB
0.00
ALTIN
377,189
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara7/16 ºC
İstanbul14/19 ºC
İzmir12/22 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AİLE İÇİ İLETİŞİM
09 Kasım 2017 / 11:23
GÖLBAŞI BELEDİYESİ'NDEN “AİLE İÇİ İLETİŞİM” EĞİTİMİ

GÖLBAŞI BELEDİYESİ’NDEN “AİLE İÇİ İLETİŞİM” EĞİTİMİ

Gölbaşı Belediyesi ve Gölbaşı Toplum Sağlığı Merkezi işbirliğiyle, ailelere yönelik, “Aile İçi İletişim” eğitimi verildi.

Gölbaşı Toplum Sağlığı Merkezi Psikologu Gülsüm Karaağaç, Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitimde aile içi iletişim hakkında bilgi verdi.

Aile içi iletişiminin önemini bir hikaye ile giriş yaparak anlatan Karaağaç,aile içinde dinlemenin,paylaşmanın ve etkileşimin önemini vurguladı. Kadın katılımcıların yoğun olduğu konferansda çocuk eğitiminin önemi üzerinde duruldu. Çocukların daha çok anneleriyle vakit geçirdiğini belirterek, babaların çocuklarına olan ilgisinin az olduğuna değindi.

Başarılı bir iletişimin temelinde sevgi ve saygı olduğunu belirten Karaağaç, sevgiden yoksun çocukların zeka ve beden gelişimlerinde gerileme olduğunu ve ev içi huzurun sağlanmasında sevginin şart olduğunun altını çizdi. Çocuğa olan saygının yoksunluğuna dikkat çeken Karaağaç, çocuk gelişiminde çocuğu dinlemenin çocuğa olan saygıyı ifade ettiğini belirtti. Sevgi,saygı,güven,özgüven gibi duyguların aile içinde adaletli olması gerektiğini söyledi.

Konferansda, aile içi iletişimde sevgi ve saygının öneminden bahseden Karaağaç, şunları kaydetti ‘’Siz çocuğunuzu aktif olarak dinler ona sevgi gösterirseniz sizden,  ben varım, ben değerliyim, ben seviliyorum mesajlarını alır. Aktif olarak dinlemiyorsanız bu mesajların tam tersini alır ve kendini değersiz hisseder.Ben değerliyim mesajını alan çocuk etrafa neşe saçan,ayakları yere basan birey olur.Hissettirilen sevgi aile içi iletişimin kilit noktasıdır.’’

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ