ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,0825
EURO
6,6031
IMKB
0.00
ALTIN
322,014
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara0/5 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/10 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
;” ESNAFIMIZ YERLİ OTOMOBİLİ DESTEKLİYOR”
06 Kasım 2017 / 11:51
Yerli otomobil müjdesinden mutlu olduklarını açıkladı.

ESDER;” ESNAFIMIZ YERLİ OTOMOBİLİ DESTEKLİYOR”

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Başkanı Mahmut ÇELİKUS, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerli otomobil müjdesinden mutlu olduklarını açıkladı.

Yerli otomobilin ihtiyaç olduğunu dile getiren ESDER Genel Başkanı Mahmut ÇELİKUS, “İhtiyaç, çünkü Türkiye otomotiv sektöründe çok iyi bir pazar ve buna ek olarak da pazar açısından bakıldığında merkez konumunda. Milletimizin, esnaflarımızın, özellikle de taksici esnaflarımızın dört gözle ve hasretle yerli otomobili beklediğini görmekteyiz. Özellikle hükümetimizin yerli otomobilde üretime ticari taksi modeli ile başlayacağını duyurması ile ticari araç sahipleri ve araçlarını yenilemeyi düşünen esnafımız, yerli otomobilimizin çıkacağı günü sabırsızlıkla beklemekte” diye konuştu.

ÇELİKUS, “Yerli otomobilin en başından beri destekçisiyiz. Çeşitli lobilerin baskıları ve engellemelerinden dolayı Devrim Otomobili seri üretime geçememişti. Milli otomobilimizin bu kaderi paylaşmayacağına ve kendi markamız ile dünya pazarlarında yer bulacağımıza olan inancımız sonsuz.” dedi.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ