ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,7769
EURO
6,5197
IMKB
0.00
ALTIN
257,658
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara14/27 ºC
İstanbul21/27 ºC
İzmir20/31 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
149 yıldır dünyada iyiliğin timsali
30 Ekim 2017 / 11:39
Dünyanın en köklü ve güçlü yardım teşkilatlarından biridir.

149 yıldır dünyada iyiliğin timsali 

 Ankara Valisi Ercan Topaca Kızılay haftası nedeniyle yazılı mesaj yayınladı.

Ülkemizin yüz akı Kızılay kurumumuz, yardıma muhtaç kişilerin bütün insanî ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan, çıkar gözetmeksizin her şartta tüm insanlığın yardımına koşan dünyanın en köklü ve güçlü yardım teşkilatlarından biridir. 

Türk Kızılay’ı din, dil, soy ve renk ayrımı yapmadan savaş ve doğal afetler sonrasında ihtiyaç sahibi ve yoksul insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırarak 149 yıldır dünyada iyiliğin timsali olmaktadır. 

Varlığı ile daima gurur duyduğumuz Türk Kızılay’ı, Türk Milletinden aldığı güç ve destekle, zor durumda dayanışmanın, felaketlerin en yoğun anında adaletin, savaşın en çetin anında insancıllığın, tarafsızlığın ve barışın simgesi olmaktadır. 

Günümüzde vahim bir tablonun yaşandığı komşumuz Suriye’de Türk Kızılay’ı, iç savaştan kaçarak devletimize sığınan Suriyeli kardeşlerimizin her türlü ihtiyacını karşılayarak onlara kucak açmaktadır. Türk’ün misafirperverliğini ve muhtaç durumdaki insanların her türlü ihtiyacını karşılayabildiğini bütün insanlığa göstermektedir. 

Türk Kızılay’ı afet halleri dışında aş ocaklarında her gün binlerce yoksul vatandaşımıza sıcak yemek sunmakta ve ülkemizin kan ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılayarak çok önemli hizmetler vermeyi de sürdürmektedir. Türk Kızılay’ı, bu önemli görevleri sadece “insanlık” adına üstlenip hiçbir fedakârlıktan kaçınmamaktadır. 

Bu kutsal görevi yerine getiren Kızılay’ın değerli yönetici ve çalışanları ile hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür eder, tüm halkımızın Kızılay Haftası’nı kutlarım. 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ